דלג לתוכן
חיסכון אישי

משקיעים בילדים: למה כדאי לחסוך לילדים במגדל חיסכון לילד?

רוצים להבטיח לילדיכם עתיד כלכלי טוב יותר בהגיעם לגיל 18? מחפשים חיסכון לילדים אטרקטיבי במסגרת תוכנית "חיסכון לכל ילד"? "מגדל חיסכון לילד" מציעה לכם חיסכון אפקטיבי ארוך טווח, עם פטור מדמי ניהול ומגוון מסלולי השקעה

למה כדאי לחסוך לילדים במגדל חיסכון לילד?

כמו בכל תחומי החיים, גם בכל הקשור לתוכניות חיסכון לילדים, הורים מחפשים את הטוב ביותר עבור ילדיהם. ההורים, שרוצים להבטיח שילדיהם ייהנו בעתיד מסכומי כסף שישמשו למטרת לימודים גבוהים, הכשרה מקצועית או פתיחת עסק, מחפשים כל העת אפיקי השקעה אפקטיביים ורווחיים שיאפשרו ליקרים להם אופק כלכלי טוב יותר. בינואר 2017 יצאו משרד האוצר וביטוח לאומי עם הבשורה: תכנית "קופת גמל להשקעה - חסכון ארוך טווח לכל ילד"
התוכנית תאפשר לכל ילד במדינת ישראל ליהנות מחיסכון ארוך טווח ולזכות בסכום כסף לא מבוטל, שייצבר לזכותו בהגיעו לגיל 18. 

בהחלטתו על התכנית, קבע משרד האוצר שכספי "קופת גמל להשקעה - חיסכון ארוך טווח לכל ילד" יופקדו בקופת גמל להשקעה כברירת מחדל. קביעה זו נעשתה לאחר בחינה של אפשרויות ההשקעה הקיימות בבנקים ובחברות הביטוח, כשהמסקנה - קופת גמל להשקעה היא אפיק החיסכון הרווחי ביותר להפקדת כספי החיסכון. משמעות הדבר היא שהורים יוכלו לבחור היכן יופקדו הכספים - תכנית חיסכון בבנק או קופת גמל להשקעה, אולם משלא בחרו בין שתי האפשרויות, יועברו הכספים באופן אוטומטי אל קופת גמל להשקעה - חיסכון ארוך טווח לכל ילד.

רווחיות ארוכת טווח, פטור מדמי ניהול

חברת מגדל השיקה את "מגדל חיסכון לילד" - קופת גמל להשקעה - חיסכון ארוך טווח לכל ילד המציעה חיסכון לטווח ארוך עם גמישות מקסימלית, ניוד ללא קנסות ופטור מדמי ניהול (שישולמו ע"י ביטוח לאומי). עוד יתרון משמעותי של "מגדל חיסכון לילד" נעוץ באיכות הניהול המוכחת של מנהלי הקופה שבבעלותם מוניטין רב לאורך שנים.

על פי התכנית, מדי חודש יפקיד הביטוח הלאומי סכום של 50 ש"ח עבור כל ילד שהוריו מקבלים עבורו קצבת ילדים. על סכום ההפקדה יוכלו ההורים להוסיף 50 ש"ח נוספים, שייגרעו מקצבת הילדים, ובכך להכפיל את סכום ההשקעה, ולהבטיח שילדיהם יזכו בבגרותם לעצמאות כלכלית ולאפשרות להתחיל את החיים הבוגרים בצורה נוחה וקלה יותר, ללא תלות במצבם הפיננסי של הוריהם.

בהגיע הילד לגיל 18 יפקיד הביטוח הלאומי 500 ש"ח נוספים, ואם הילד (שכבר יהיה בגיר עד אז), ימנע מביצוע משיכה של כספים מהתכנית עד הגיעו לגיל 21, יפקיד המוסד לביטוח לאומי 500 ₪ לתכנית ע"ש הילד. בנוסף, עלות ניהול קופת החיסכון, תחול על המדינה ולא על ההורים, כך שביטוח לאומי יהיה זה שישלם עבור דמי הניהול הנהוגים בקופה עד הגיעו של הילד לגיל 21.

עוד על תוכנית "קופת גמל להשקעה - חיסכון ארוך טווח לכל ילד" של המוסד לביטוח לאומי >

מגדל חיסכון לילד - טובה לחיסכון לילדים

צבירה ארוכת טווח: כמו בכל חיסכון, ובמיוחד בהקשר של חיסכון לילדים, ככל שהכספים יופקדו בקופת הגמל בגיל צעיר יותר, כך תתקבל צבירה גדולה יותר. 

  • ניוד: בתוכנית "מגדל חיסכון לילד" ניתן לעבור בכל עת בין מגוון מסלולי השקעה אפקטיביים, ללא תשלום קנסות ומס רווחי הון וללא פגיעה ברצף ההשקעה.
  • פטור מדמי ניהול: דמי הניהול שייגבו עבור חיסכון לכל ילד ב"מגדל חיסכון לילד" ישולמו ע"י הביטוח הלאומי עד הגיע הילד לגיל 21, כך שההורים יהיו פטורים מתשלום דמי הניהול.
  • ניהול: את "מגדל חיסכון לילד", מלווה צוות ניהולי מקצועי ומיומן, בעל מוניטין רב, שישמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה בנושא החיסכון בקופת הגמל.
  • עד הפנסיה: בהגיע הילד לגיל 18 או 21, יתאפשר לו להשאיר את הכספים בקופת הגמל להשקעה עד לגיל פרישה, ולקבלת קצבה ופטור ממס רווחי הון.

עוד על "מגדל גמל להשקעה" >

כתבות שאולי יעניינו אותך

אני רוצה להצטרף

חיסכון קשת לפרט
נדרש למלא את כל שדות הטופס
אני רוצה להצטרף