דלג לתוכן
מעורבות חברתית במגדל
מעורבות חברתית במגדל

הפעילות החברתית של מגדל לשיפור רווחת המבוגרים

אחד מחמשת אפיקי ההשקעה החברתית האסטרטגית של מגדל הוא שיפור רווחתם של אנשים בגיל השלישי (60+) ובגיל הרביעי (80+). הפעילות מתבצעת בשיתופי פעולה עם ארגונים חברתיים גדולים וקטנים, אל מול מטרות ויעדים מוגדרים מראש.

הפעילות ממוקדת בשלושה אשכולות של השפעה: רווחה גופנית, רווחה נפשית-חברתית, ורווחה כלכלית. כאן תוכלו לקרוא על שיתופי פעולה בהווה ובעבר.

שיתופי פעולה ופרויקטים בתמיכת מגדל

אשכול רווחה גופנית

העמותה לטיפול למען בריאות הפה
העמותה לטיפול למען בריאות הפה

מימון ניידת טיפולי שניים, המאפשרת סיוע למבוגרים הזקוקים לטיפולי פה ושיניים, ושאינם מסוגלים בדרך כלל להגיע למרפאות שיניים רגילות. מתחילת השת"פ מומנו טיפולים ל-80 מבוגרים הרתוקים לבתיהם, בעיקר ביישובי פריפריה.

לאתר העמותה לטיפול למען בריאות הפה >

חברים לרפואה
חברים לרפואה

מימון 54 מנשאים חדשניים לאריזה יעילה של תרופות, הנתרמות למבוגרים רתוקים לבתיהם, שאין להם יכולת לממן תרופות. התרופות נתרמות על-ידי הציבור ועל-ידי חברות התרופות. בשנת 2015 קיבלו 3,500 חולים, רובם קשישים, תרופות באמצעות מנשאים אלה. בשנת 2016 תרמה מגדל לפיתוח אפליקציה שתפקידה ניטור של המשלוחים ושל טמפרטורת המנשאים.

לאתר העמותה חברים לרפואה >

מילבת
מילבת

מימון תכנית למניעת נפילות בקרב מבוגרים. התכנית כוללת הדרכות לאנשי מקצוע ולמתנדבים, ושימוש באפליקציה חדשה שפותחה למטרה זו, כדי למפות ולפתור גורמים לנפילות בבתיהם של מבוגרים. מתחילת השת"פ התקיימו למעלה מ200 הדרכות לאנשי אנשי מקצוע הדרכות על האפליקציה ועל האמצעים להתאמת הסביבה הפיזית של המבוגרים.

לאתר העמותה מילב"ת >

נשים לגופן
נשים לגופן

מימון סדנאות לנשים בגיל המבוגר, על מנת להכיר את הבעיות הבריאותיות הרגשיות והפיזיות הייחודיות לגיל זה ואת הפתרונות, וכן להכיר ולהבין את הזכויות במערכת הבריאות. מתחילת השת"פ השתתפו בסדנאות מעל 300 נשים מרחבי הארץ, בדגש על יישובי פריפריה ואוכלוסיות מוחלשות. יותר מ 90% מהמשתתפות העידו כי המפגשים סייעו להן לבצע שינוי באופן צריכת הבריאות של עצמן. בשנת 2017 יתמקד שיתוף הפעולה בהפצת המסר לקהלים רחבים יותר של נשים ושל אנשי מקצוע.

לאתר העמותה נשים לגופן >

אשל ג'וינט
אשל ג'וינט

בשנים 2015-2016 מימנה מגדל 20 צעדות ספורט עממי לאנשים מבוגרים ברחבי הארץ. כ- 2500 אנשים בני 60 ומעלה השתתפו בצעדות עירוניות ואזוריות אלו, בעיקר ביישובים בפריפריה. הפעילות נועדה לחשוף את המבוגרים לאפשרות המהנה והמיטיבה של הליכה ספורטיבית בצוותא, ובוצעה באמצעות עמותות מקומיות, בתמיכת אשל ג'וינט ישראל.

לאתר העמותה אשל - ג'וינט >

אשכול רווחה נפשית

ידיד לחינוך
ידיד לחינוך

תמיכה בפעילות הארגון, המאפשר התנדבות של גמלאים במערכת החינוך כחונכים אישיים, סייעים ומורי-עזר. המתנדבים עצמם זוכים להכשרות ולפעילות חברתית. בשנת 2016 התנדבו כ-2500 גמלאים שתרמו 338,000 שעות התנדבות שוות ערך לכ- 10 מיליון ש"ח ב- 432 בתי ספר יסודיים ברחבי הארץ. בשנת 2016 התמקדה תרומתה של מגדל באיכות חיי הגמלאי ורווחתו ובסיועה התקיימו 220 מפגשי הדרכה העשרה וגיבוש חברתי למתנדבים, כמו כן 16 קורסי השתלמות בנושאים הקשורים לעבודה בשטח.

לאתר ידיד לחינוך >

המכללה למנהל - בית הספר לעיצוב
המכללה למנהל - בית הספר לעיצוב

המכללה למנהל - בית הספר לעיצוב
תמיכה בתערוכת "לעצב את הזמן" שהציגה פתרונות עיצוביים וטכנולוגיים חדשים לשילוב מבוגרים בחברה. התערוכה התקיימה בקיץ 2015, וביקרו בה 2500 אנשים, אשר נחשפו לתכנים מעוררי מחשבה והשראה.

לאתר המכללה למנהל >

אימגין
אימגין

תמיכה בתכנית IMAGINE 2GETHER המיועדת להפיג בדידותם של מבוגרים בביתם או בדיור מוגן, באמצעות חוויה של האזנה משותפת למוזיקה עם מתנדבים מהקהילה הסובבת, המגיעים למקום מגוריו של המבוגר. באמצעות המוזיקה, אשר מותאמת באופן אישי לביוגרפיה ולזכרונות של כל קשיש או קשישה, מתפתח קשר אישי בין-דורי. התכנית התחילה לפעולה בשנת 2017 בשכונת גילה בירושלים, כחלק מפעילות שכונה איתנה ועד היום לקחו בה חלק 22 מבוגרים בודדים ו- 14 תלמידי תיכון ו- 10 בני מכינה מגילה.

לאתר העמותה אימג'ין >

אשכול רווחה כלכלית

והדרת
והדרת

תמיכה בתכנית ההשמה של הארגון - דרוש נסיון, הפועלת באמצעות פלטפורמה אינטרנטית והרחבת הפעילות לשינוי עמדות מעסיקים, ולהתאמת מקומות עבודה לקליטה אפקטיבית של עובדים מבוגרים. מאז תחילת ההשקעה של מגדל בתכנית 'דרוש נסיון', היא סייעה ל- 900 אנשים להיקלט במקומות עבודה. פעילות הארגון מתבצעת מתוך בית העמותות.

לאתר העמותה והדרת >

IT WORKS
IT WORKS

מימון תכנית להקניית מיומנויות הפעלת מדפסת תלת-מימד למחפשי עבודה בגיל 60+, ולסיוע בהשמתם בתפקידים מתאימים, בשיתוף עם עמותת ראות-XLN. בקורס השתתפו 24 אנשים מתוכם 15 נקלטו בעבודה במקצוע החדש.

לאתר העמותה IT WORKS >

תלם
תלם

תמיכה בפעילות השוטפת של הארגון, המאפשר השמה ותעסוקה של מבוגרים בצפון הארץ. עד היום איפשרה התמיכה של מגדל השמה של כ- 700 אנשים.

לאתר העמותה תלם - תעסוקה למבוגרים >