דלג לתוכן

ביטוח משכנתא במגדל

ביטוח המשכנתא הנו חלק בלתי נפרד מהלוואת המשכנתא, שכן הוא נועד להבטיח לבנק החזר של כספי ההלוואה במקרה של אסון. הביטוח מורכב מביטוח מבנה המיועד למקרים של נזק לנכס, וביטוח חיים, המבטיח את החזר יתרת ההלוואה לבנק במקרה של מוות.

1. בדקו את גובה דמי ההשתתפות העצמית. בעת רכישת ביטוח משכנתא בדקו היטב את גובה דמי ההשתתפות העצמית שתידרשו לשלם בעת מימוש הפוליסה.
2. אם אתם עושים סקר שוק לפני רכישת ביטוח משכנתא - וודאו כי ההצעות כוללות את כל הכיסויים כמו כיסוי רעידת אדמה וכיסוי לנקי מים ונוזלים אחרים.
3. בנק או חברת ביטוח? ברוב המכריע של המקרים, עלות ביטוח משכנתא באמצעות חברת ביטוח עשויה להיות זולה יותר מאשר ביטוח משכנתא באמצעות הבנק. למרות הפיתוי של לווים רבים לסגור עניין כבר במועד החתימה בבנק, ולרכוש את הביטוח דרכו - רצוי מאוד שתפעלו בסבלנות ושיקול דעת ותבחנו הצעות נוספות שיכולות להיות זולות יותר עבורכם.
4. מומלץ לרכוש פוליסת ביטוח משכנתא בחברה או סוכנות ביטוח אמינה, שתספק עבורכם שירות איכותי, מקצועי ויעיל. 
5. במהלך תקופה ההלוואה ניתן להחליף את ביטוח משכנתא, ולעבור מחברת ביטוח או מבנק לטובת גוף מבטח אחר. ולכן מומלץ שתערכו מדי תקופה השוואת מחירים לפוליסה זולה יותר ותבדקו את ההבדלים בתנאי הכיסוי הבטוחי שנותנים גופים מבטחים שונים.
6. מרבית ההנחות בביטוח משכנתא תקפות לזמן מוגבל, ולאחר מכן המחיר מתעדכן. לכן חשוב לבחון בצורה שקולה את עלות הביטוח ביחס למשך תקופת ההלוואה שנשארה.

אנא המתן