דלג לתוכן
מעורבות חברתית במגדל
מעורבות חברתית במגדל

פעילות מגדל בבית העמותות

מרחב משותף לעשייה חברתית, מיזם של מגדל וג'וינט ישראל

בית העמותות הוא מתחם המאפשר לארגונים חברתיים, בדגש על עמותות תשתית הנותנות שירותים לארגונים חברתיים אחרים, להתמקם באופן קבוע במרחב משותף. המתחם מאפשר לחסוך עלויות תפעוליות, ליצור שיתופי פעולה, ולהגדיל את האפקטיביות של הארגונים באמצעות עבודה משותפת או מתואמת.

חזון בית העמותות גובש ע"י המכון למנהיגות וממשל בג'וינט ישראל בשיתוף עם מגדל. כחלק מתמיכתה האסטרטגית בארגוני תשתית ובשיפור תשתיות ניהוליות במגזר השלישי. המרחב ממוקם בקומת הקרקע של בית מגדל שוקי הון, ברחוב סעדיה גאון 26 בתל אביב, ופועל כמרחב עבודה משותף לעמותות וארגונים חברתיים. בזמן הקצר מאז הקמתו, הפך בית העמותות לאבן שואבת ולמרכז פעילות לארגוני המגזר השלישי.

מחזור קורס מתנדבים ראשון

העמותות הקבועות בבית העמותות: מנהיגות אזרחית, מידות, נובה, והדרת, כל זכות, האגודה לזכויות החולה, הפדרציה היהודית ניו-יורק. עמותות השוכרות עמדות עבודה קבועות: המכון למנהיגות אזרחית ג'וינט ישראל, חיים וסביבה, התנועה לחופש המידע, המשמר החברתי, המכללה, הסדנא לידע ציבורי.

מאז הקמת בית העמותות בשנת 2015, חסכו העמותות הקבועות במתחם כ- 45% בעלויות התפעול שלהן - כי ביחד זה יותר (גם בחיסכון). כחלק מחזון בית העמותות ליצירת שיתופי פעולה בין העמותות הדיירות, חברו מידות והסדנא לידע ציבורי לפיתוח אתר המפה החברתית - אתר המציג את כל המידע על ארגוני המגזר השלישי במקום אחד. באתר ניתן למצוא מידע ונתונים עדכניים על כ- 600 עמותות וארגונים חברתיים והשותפים עמלים על הרחבת המידע והנגשתו לציבור הרחב באמצעות פיתוח ועיצוב של נתונים בקוד פתוח.

בבית העמותות מתקיימות פעילויות לטובת המגזר האזרחי כולו כגון: קורס לעמותות צעירות, הרצאות בנושאים הקשורים לארגונים חברתיים כמו: שיווק חברתי, גיוס משאבים ועוד.

חדרי הישיבות בבית העמותות אירחו בשנת 2016 550 שעות של אירועים, כנסים וישיבות של עמותות שונות מרחבי הארץ.
פרטים אודות בית העמותות, הפעילויות והאירועים המתקיימים בו ואודות הדרך להיעזר בשירותיו ניתן לקרוא באתר בית העמותות.

לסרטון על בית העמותות- יוני 2022 >>

 

בית העמותות

  

בית העמותות
בית העמותות