דלג לתוכן
מעורבות חברתית במגדל
מעורבות חברתית במגדל

שכונה איתנה - פעילות בשכנות לאתרי מגדל

תכנית 'שכונה איתנה' מתמקדת בהטבת רווחתם של תושבי העיר או השכונה הסמוכים למשרדי החברה, תוך שיתוף פעולה ואיגום משאבים של הרשות המקומית ושל ארגונים חברתיים

אחד מחמשת אפיקי ההשקעה החברתית האסטרטגית של מגדל הוא פעילות קהילתית ביישובים בהם שוכנים משרדי החברה. מדובר בשלוש ערים מרכזיות בישראל: פתח תקווה, ירושלים וחיפה. בהיותנו חלק ממרקם חברתי-כלכלי של ערים אלו, אנו רואים חובה והזדמנות לתרום לחוסנן של הקהילות המקומיות.

בחיפה ובירושלים יזמנו את תכנית 'שכונה איתנה', המתמקדת בהטבת רווחתם של מבוגרים בגיל השלישי ובגיל הרביעי בשכונה נבחרת אחת, תוך שיתוף פעולה ואיגום משאבים של הרשות המקומית ושל ארגונים חברתיים. בפתח תקווה והאיזור אנו מעורבים במספר פעילויות חברתית, תוך מעורבות אישית של עובדי מגדל.

שכונה איתנה בירושלים

הפעילות מתקיימת בשכונת גילה בשיתוף פעולה אסטרטגי עם עמותת לב אוהב והמינהל הקהילתי במטרה לשפר את רווחתם ואיכות חייהם של האנשים המבוגרים בשכונה. מרחבים ציבוריים שופצו כדי שיתאימו לצרכים של אנשים מבוגרים ויהיו נגישים להם. בנוסף, הושקה תכנית להפגת בדידות של כ- 30 אנשים מבוגרים מהשכונה בסיוע כ- 40 מתנדבים תלמידים מבית ספר תיכון ומכינה קדם צבאית. המתנדבים הצעירים מבקרים בביתם של הקשישים פעמיים בשבוע ומכניסים מעט אור לחייהם. לתכנית שותפה גם עמותת אימאג'ין שמחברת בין אנשים באמצעות מוזיקה.

40 נשים מהשכונה משתתפות בקבוצת מנהיגות אשר מקדמת תכניות לקידום בריאות ואורח חיים בריא. במסגרת תכנית שכונה איתנה פועלות בשכונה קבוצות הליכה, קבוצות טאיצ'י, קורס רכישת מיומנויות מחשב, הרצאות ומפגשים חברתיים.

מפגש שכונה איתנה

    

מפגש משתתפי התכנית להפגת בדידות - תלמידי בית הספר ותושבי השכונה

  

לימוד כתיבה

  

מפגש קבוצת בריאות ללא ליאות

שכונה איתנה בחיפה

הפעילות מתקיימת בשכונת נוה שאנן, בשיתוף פעולה אסטרטגי עם עמותת ציונות 2000 ועיריית חיפה. מטרת הפעילות היא לאפשר למבוגרים בעיר להגשים חלומות ישנים ולהוציא לפועל מיזמים עסקיים-חברתיים במסגרת המרחב ליזמות 60+. לפרטים נוספים על הפעילות בחיפה

מעורבות חברתית בפתח תקווה

בפתח תקווה, בה נמצא המטה המרכזי של הנהלת מגדל, תומכת החברה בפעילויות חברתיות מגוונות. כחברה המוכרת שירותי ביטוח רכב, אחד הנושאים החברתיים אותם מקדמת מגדל הוא התנהגות זהירה בדרכים.

בשנת 2016 מימנה החברה את פעילות ארגון מדריכים בדרכים בפתח תקווה, שקיים הדרכות בנושא רכיבת אופניים בטוחה בקרב 20 בתי ספר יסודיים בעיר.

פעילויות נוספות בקהילה המקומית נעשות על ידי עובדי מגדל עצמם, בתמיכת החברה, וניתן לקרוא אודותיהן כאן.