דלג לתוכן
מעורבות חברתית במגדל
מעורבות חברתית במגדל

המרחב ליזמות חברתית וכלכלית לבני 60+ בחיפה

מיזם חברתי משותף של מגדל, ציונות 2000 ועיריית חיפה

מרחב היזמות 60+ הוא מיזם חדשני ופורץ דרך שנולד בשותפות של חברת מגדל, עמותת ציונות 2000 ועיריית חיפה.

המרחב נועד לאזרחים ותיקים שרוצים ליצור, להתחדש ולפעול למען עצמם ולמען החברה.

המרחב מהווה חממה בין דורית ובית לצמיחה אישית וקהילתית, מעורר השראה ומעוף לחלום, ליזום ולהשפיע ברמה האישית, החברתית והכלכלית.

חיפה היא אחת הערים בהן נמצאים משרדי חברת מגדל, ואשר החברה מפעילה בהן את תכנית 'שכונה איתנה'. מטרת התכנית להיטיב את רווחתם של מבוגרים באחת השכונות בעיר, תוך שיתוף פעולה בין מכלול ארגונים חברתיים וציבוריים.

מרחב היזמות הוא יוזמה משותפת של חברת מגדל ושל תכנית 'עיר בשינוי' של עמותת 'ציונות 2000', בשיתוף עיריית חיפה. המיזם תוכנן ופותח בשיתוף פעולה מלא עם ארגונים חברתיים מקומיים, כדי שיענה על הצורך המדויק של התושבים בעיר, וכדי שיוכל להציע ערך מוסף לארגונים אלה בפעילותם למען המבוגרים.

מרחב היזמות בחיפה, הפועל בשכונת נווה שאנן בה חיים כ- 14,000 בני 60+, הוא מרחב של התפתחות ושינוי המאפשר לתושבי חיפה, בני 60 ומעלה, לפתח מיזמים חברתיים או מיזמים עסקיים-חברתיים, למען אוכלוסית המבוגרים בחיפה. תהליך פיתוח המיזם נעשה בליווי אנשי מקצוע ויזמים ותיקים ומנוסים, במסגרת קורסים קבוצתיים, בצד עבודה פרטנית.

חזון המרחב: "לאפשר לבאים בשעריו למצוא את הדרך הייחודית להם, לחיות חיים בעלי משמעות וערך, לחלום וליזום רעיונות, לחלוק בידע ובניסיון שצברו, לטובת מימוש עצמי, שיפור מצב כלכלי וחברתי, למען עצמם ולמען הקהילה". המרחב מהווה מקום להגשמת חלומות שהיו חבויים במשך שנים.

בשנת 2016 התקיימו מפגשים והרצאות תחת הכותרת "לפתוח חלום לרווחה ובשנת 2017 מתרחבת הפעילות לתחומים של: שירותי ייעוץ, הרצאות, פורומים, קורסים ומסלולי אימון, מרחבי עבודה, רשת עמיתים/קהילה פעילה. קורסים אשר החלו בינואר 2017: קורס ליזמות עסקית וחממה עסקית - "חלום של עסק", 2 קורסים להתפתחות אישית, פיתוח יזמות אישית והגשמת חלומות "דרך הערך" ו"לחשב מסלול מחדש".

לפרטים נוספים אודות המרחב ליזמות >

לאתר האינטרנט של המרחב ליזמות בחיפה והרשמה לפעילויות ולקורסים >

כיתת לימוד
כיתת לימוד
חגיגה בכיתה
חגיגה בכיתה