דלג לתוכן
חיסכון אישי

איך לחסוך בקניות - 10 טיפים לקניה חכמה יותר

איך לחסוך בקניות

ההוצאה על קניית מזון היא אחת ההוצאות המרכזיות בתקציב החודשי של המשפחה הישראלית. אנחנו אוהבים את המבחר העצום,
את המבצעים בכל מקום ואת המחירים הזולים שמציעים לנו.
ריכזנו עבורכם כמה כללים בסיסיים לחיסכון בקניות בסופר.
הקפדה על כללים אלו יכולה להשאיר בידכם מידי ביקור בסופר,
סכום לא מבוטל. סכום זה תוכלו להשקיע מידי חודש בפוליסת חיסכון,
המאפשרת גמישות ונזילות בכל הקשור לכסף שלכם, כי הגיע הזמן שתחסכו בגדול.

אפשר וצריך לקנות אחרת:

הכינו רשימה מראש - עצם הכנת הרשימה חוסכת לא מעט כסף במסע הקניות, ובנוסף חוסכת התלבטויות רבות מול המדפים. יחד עם זאת, הפיתויים גדולים ומותר "לחטוא" קצת, אבל השתדלו להגדיר מראש בכמה (למשל, עד 50 שקלים מעבר לרשימה).

הגבילו עצמכם בסכום הקנייה - הסטטיסטיקה מראה שמשפחה ממוצעת בישראל (שני מבוגרים ושני ילדים) קונה בסופר ב- 1,800 שקלים בחודש. בדקו היכן אתם ביחס לממוצע והשתדלו להתאים עצמכם לנתונים.

תכירו את מגדל גמל להשקעה - חוסכים ופודים את הכסף מתי שרוצים! >

קנו רק מה שצריך לחודש זה - אין סיבה לאגור. בשביל מה להחזיק בבית מינימרקט עם 8 אריזות פסטה ו-20 קופסאות טונה? שערו, פחות או יותר, מה תצרכו עד לקניה הבאה, ובכך הוזילו את הקניה החודשית.

אל תיקחו את הילדים לקניות - הילדים יוסיפו לכם 10% להוצאות בקניה, במקרה הטוב. אבל אם בכל זאת הם מתלווים אליכם לקניות, שחקו יחד משחק: "יואב, יש לך 10 שקלים לקנות מה שאתה רוצה". הילד יתמודד עם מגבלות ההוצאה שאתם מאפשרים לו ועבורכם זו הזדמנות להתחיל לחנך את ילדיכם למושג הכסף ולערך שלו.

רוצים לדעת יותר? לחצו כאן >

קנו מחוץ לעיר, ברשתות המזון הגדולות - להגיע לסופר שקרוב לבית, זה הכי קל, אבל גם הכי יקר. קניות ברשתות המזון הגדולות, בדרך כלל מחוץ לעיר, חוסכות לא מעט כסף על אותו סל מוצרים בדיוק.

קנו מוצרים במעדנייה של הסופר - פער המחיר בין גבינה צהובה באריזה מפלסטיק לבין גבינה צהובה במעדנייה יכול להגיע לעשרות אחוזים. כך גם עם נקניקים וסוגי גבינה נוספים. המוצרים אגב טריים, טעימים וטובים ואתם יכולים לבקש שיחתכו לכם במקום.

נסו את המותג הפרטי של הרשת - רשתות השיווק מציעות כיום מוצרים ממותג פרטי, שלרוב מיוצרים גם הם על ידי אותה החברה שמייצרת את המותג הידוע (למשל בתחומים כמו קורנפלקס, פסטה, אורז או שניצלים). מוצרים אלה זולים משמעותית וטובים לא פחות.

קנו ירקות בשוק - ירקות בסופר הם לרוב לא במצב הכי טוב, אבל אם תקפצו לשוק תמצאו ירקות ברמה גבוהה יותר ובמחיר זול יותר. הכי זול לקנות בשוק ביום שישי אחרי הצהריים כשהמוכרים רוצים להפטר מהסחורה.

אל תתפתו למבצעים - חשוב לבדוק טוב טוב את מחירם של המוצרים הנמכרים במסגרת המבצעים השונים. בלא מעט פעמים תמצאו שהמבצע אינו משתלם. בלא מעט פעמים תמצאו שתוקפו של המוצר עומד לפוג.

קנו באינטרנט - אם אתם טיפוסים מתפתים, כאלה שהרשימה עבורם היא בגדר המלצה, ערכו את קניותיכם דרך האינטרנט. אמנם תשלמו מעט יותר עבור חלק מהמוצרים, אבל תחסכו מכם הוצאה ניכרת על מוצרים שמלכתחילה לא היו כתובים ברשימה שלכם.

כתבות שאולי יעניינו אותך

אני רוצה להצטרף

חיסכון קשת לפרט
נדרש למלא את כל שדות הטופס
אני רוצה להצטרף