דלג לתוכן
קשרי משקיעים

מגדל ביטוח משקיעה 800 מיליון ש"ח בחברת סונדיקס המתמחה בפיתוח והפעלה של פרויקטים סולאריים במערב אירופה וביפן

מגדל ביטוח מודיעה על השקעה של 800 מיליון ש"ח בחברת סונדיקס, המתמחה בפיתוח והפעלה של פרויקטים סולאריים. את ההשקעה בחברה תבצע מגדל ביטוח לצד קרן התשתיות של JP MORGAN, אשר גם בה משקיעה מגדל בהיקף השקעה של כ- 3 מיליארד ש"ח (השקעה בפועל והתחייבויות עתידות). ההשקעה מורכבת מרכישה של 9% מהון החברה וכן השקעה בפרויקטים עתידיים הנמצאים בשלבי פיתוח בעתיד הקרוב.

סונדיקס היא יצרנית חשמל סולארית עצמאית (IPP) עם כ- 300 פרויקטים ב- 7 מדינות, בעיקר במערב אירופה וביפן. כמעט 90% מההכנסות העתידיות של החברה מגובות בתעריף רגולטורי או הסכם PPA בממוצע חוזים של כ- 20 שנה. על לקוחות החברה נמנות בעיקר חברות חשמל מקומיות בדירוג השקעה. החברה עברה את שנת הקורונה בהצלחה, ללא עיכובים גדולים ובעמידה דומה לתקציב השנתי.

במגדל ביטוח מציינים כי העסקה צפויה להניב תשואה של כ-9-10% ולכן מגלמת הזדמנות להשקעה בתשואות גבוהות יחסית לתחום האנרגיות המתחדשות שמתאפיין בתשואות בראונפילד (נכסים מניבים, לאחר הקמה) של כ- 5-7% לרוב, במדינות מפותחות. התשואה הגבוהה נובעת מהיכולות התפעוליות של החברה ליצירת ערך בפרויקטים מניבים.

באמצעות ההשקעה, תזכה מגדל ביטוח לחשיפה לנכסי CORE מניבים שרובם המוחלט מגובה בחוזים לטווח ארוך. תחום הפקת חשמל ממתקנים של אנרגיה סולארית נהנה מתמיכה רגולטורית חזקה וממגמה של ביקושים גדלים לחשמל. סונדיקס מציגה מודל עסקי יציב וודאי יחסית בנכסים שהם Contracted במהותם וכבר זכתה לדריסת רגל חזקה בפעילות קרן התשתיות של JP MORGAN. כמו כן, מדובר בהשקעה שעולה בקנה אחד עם אסטרטגיית ההשקעות של הקרן שכן מדובר בהשקעה בנכסים בעלי סיכוני ביקוש נמוכים וחשיפה מעטה לשינויים אקסוגניים. ההשקעה תאפשר למגדל להמשיך לפתח את פייפליין העסקאות שלה בתחום.

לאחר ביצוע ההשקעה, יעמוד היקף ההשקעות הישירות אקוויטי תשתיות בתחום האנרגיות המתחדשות תחת ניהול מגדל על למעלה מ- 3.5 מיליארד ש"ח בשנה החולפת.

גיא פישר, מנהל חטיבת ההשקעות במגדל ביטוח, מסר: "ההשקעה בסונדיקס מצטרפת להשקעות הליבה שלנו בתחום האקוויטי תשתיות והשקעות מוטות ESG עם דגש על אנרגיות מתחדשות. תחום זה צפוי להראות יציבות בעתיד הנראה לעין וזוכה לתמיכה ציבורית ומדינית רחבה. כולנו חווים את השפעת השינויים האקלימיים על החיים סביבנו ומבינים כי הכלכלות, ככל הנראה, רק יאיצו את המעבר לאנרגיות נקיות. עסקה זו מאפשרת לנו נגישות משמעותית לעסקאות עתידיות נוספות והיא מתבצעת לצד קרן תשתיות מובילה בעולם, אינדיקציה נוספת לאיכות ההשקעה".

    

רוצה לשמוע יותר?

חיסכון קשת לפרט
נדרש למלא את כל שדות הטופס
רוצה לשמוע יותר?