דלג לתוכן
מגדל, מנהלים השקעות באחריות
כשזה מגיע לכסף שלך, טוב שיש מגדל מאחוריך

עסקת המניות הדו-צדדית הגדולה בישראל

מגדל ביטוח מוכרת לאהרון פרנקל את אחזקותיה בחברת גב ים בעסקה דו-שלבית

עסקה מורכבת פיננסית זו, בהיקף כולל של כ-950 מיליון ש"ח, צפויה להניב לחוסכי מגדל רווח כולל פוטנציאלי של למעלה מ-200 מיליון ש"ח.

מגדל ביטוח חתמה על הסכם למכירת אחזקותיה בחברת גב ים לאהרון פרנקל. מגדל מחזיקה ב-15% ממניות גב ים, אחת מחברות הנדל"ן הגדולות והמובילות בישראל, והינה מחזיקת המניות השנייה בגודלה בחברה. העסקה מתבצעת על רקע רצונו של הקונה להגדיל באופן משמעותי את אחזקתו בחברה.

על-פי ההסכם, המכירה תתבצע בשני שלבים. בשלב הראשון, שיצא לפועל באופן מיידי, תמכור מגדל כמחצית מאחזקותיה בחברה (7.5%) במחיר של 26 ש"ח למניה. התמורה בגין חלק זה של המניות היא כ- 420 מיליון ש"ח, מחיר המשקף פרמיית שליטה פוטנציאלית של כ-20% מהמחיר בעת התגבשות העסקה. כחלק מהעסקה המורכבת נמכרה אופציה לרכישת יתרת אחזקות מגדל בחברה (7.5%) במחיר זהה תמורת 100 מיליון ש"ח.

ביצוע שתי הפעימות ומימוש מלא של העסקה, יאפשר לפרנקל לרכוש אחזקה משמעותית בחברה ולחוסכי מגדל צפויים רווחים מפרמיה גבוהה על מחיר השוק. בסה"כ צפויים חוסכי מגדל לרווח פוטנציאלי למעלה מ-200 מיליון ש"ח המהווים כ-30% תשואה (למועד התגבשות העסקה) במידה והאופציה תמומש. במידה והאופציה לא תמומש, התשואה על המניות שנמכרו תהיה אף גבוהה משמעותית מ- 30%, ומגדל תישאר בעלת עניין עם אחזקה של 7.5% בחברה.

גיא פישר, מנהל חטיבת ההשקעות במגדל ביטוח מציין כי "גב ים היא אחת החברות המובילות בישראל בתחום הנדל"ן המסחרי. אנו מוכרים פוזיציה שנבנתה לאורך זמן מתוך זיהוי הפוטנציאל הרב הגלום בחברה. אף שאנחנו ממשיכים להאמין בחברה ובאיכות הנכסים שלה, החלטנו לנצל הזדמנות מצוינת למימוש רווח משמעותי במכירת אחזקותינו. התמורה מהעסקה מגלמת פרמיית שליטה משמעותית ומניבה תשואה גבוהה עבור כספי החוסכים במגדל. מדובר בעסקת המניות הדו-צדדית הגדולה ביותר שבוצעה בישראל. בשל גודלה ובכדי להוציאה לפועל, נדרשנו לבנות עסקה במבנה פיננסי ייחודי ומורכב. אנו נמשיך לבצע עסקאות ולנהל את אחזקותינו באופן שיחזק את היתרון התחרותי שלנו וההובלה שלנו בתשואות".

 

פורסם בתאריך 1.11.20