דלג לתוכן
מגדל, מנהלים השקעות באחריות
כשזה מגיע לכסף שלך, טוב שיש מגדל מאחוריך

מגדל ביטוח השלימה רכישת 45% מתחנות הכוח שורק ואשקלון

מגדל ביטוח השלימה עסקה לרכישת 45% מתחנות הכוח שורק ואשקלון מידי קבוצת דלק, לצד רפק אנרגיה (35%) ועמיתים (20%) בהיקף כולל של כ- 370 מיליון ש"ח. תחנות הכוח מספקות יחדיו כ- 227 מגה וואט למתקני ההתפלה אשקלון, שורק, מקורות ושורה של לקוחות פרטיים. תחנות הכוח נמכרו ע"י קבוצת דלק לטובת הגדלת הנזילות של הקבוצה. העסקה מגלמת תשואה צפויה נטו של כ- 10%, תשואה גבוהה יחסית לאפיק זה.

תחנת הכוח שורק, בעלת הספק מותקן של 140 מגה וואט, החלה את פעילותה בשנת 2017 במסגרת הסכם BOT עד לשנת 2037. התחנה מסוג מחזור משולב, פועלת באמצעות גז טבעי ומספקת כאמור חשמל למתקן ההתפלה בשורק ושורה של לקוחות פרטיים. תחנת הכוח באשקלון הינה בעלת הספק מותקן של 87 מגה וואט, החלה את פעילותה בשנת 2008 במסגרת הסכם BOT עד לשנת 2027. הלקוחות המרכזיים של תחנת אשקלון הינם מתקן ההתפלה באשקלון וחברת מקורות.

התחנות ינוהלו ע"י קבוצת רפק אנרגיה, בבעלות קרן ג'נריישן ורפק תקשורת, וייהנו מסינרגיה עם פעילות התחנות הנוספות בבעלות רפק אנרגיה. לעסקה הצטרפו גם עמיתים קרנות פנסיה בשיעור אחזקה של 20%.

גיא פישר, מנהל ההשקעות הראשי של מגדל, אמר: "לאחרונה הטמענו אסטרטגית השקעות חדשה שבמסגרתה אנו מעמיקים את פעילותנו הישירה בישראל בהשקעות אקוויטי לא סחירות בתחומי התשתיות, חברות מסורתיות וטכנולוגיה, במטרה לייצר חשיפה מנייתית איכותית וארוכת טווח עם פרופיל סיכון תשואה אטרקטיבי. עסקת תחנות הכוח שורק ואשקלון מאפשרת לנו אחזקה ארוכת טווח בנכסי תשתיות מרכזיים ומניבים ובתשואות מותאמות סיכון גבוהות".

בתוך כך הודיעה החברה כי במסגרת השינוי האסטרטגי קודם ארז מגדלי, לשעבר מנהל השקעות העמיתים, לתפקיד סגן ראש חטיבת ההשקעות ומנהל ההשקעות הלא סחירות של מגדל.

ארז מגדלי מסר: "העסקה היא חלק מההקמה מחדש של תחום ההשקעות הישירות של מגדל. השותפות עם רפק אנרגיה ובעלי המניות שלה הינה פלטפורמה להשקעות המשך בתחומי התשתיות בישראל". את ארז יחליף נועם בועז שמונה למנהל השקעות העמיתים של מגדל.

עוד הוסיף גיא פישר כי "מטרת האסטרטגיה החדשה להחזיר את מגדל, המובילה בכמות הכסף המנוהל, למקומה הטבעי כמובילה בתשואות בשוק ניהול הכסף בישראל. מתחילת השנה אנו רואים כי השינויים נותנים את אותתם וחזרנו להוביל את התשואות בקרב חברות הביטוח במספר משמעותי של מסלולים".
את מגדל ועמיתים ייצגה בעסקה עוה"ד נירה בהט ממשרד ארנון שגב ורו"ח מוטי דטלקרמר ממשרד BDO.

 

פורסם בתאריך 10.08.20