דלג לתוכן
חטיבת ההשקעות שלנו
כשזה מגיע לכסף שלך, טוב שיש מגדל מאחוריך
עולם ההשקעות

מגדל ביטוח רוכשת כ-25% מ"מחלבות גד" בהשקעה של כ- 110 מיליון שקל, לפי שווי של כ- 440 מיליון ש"ח

מגדל ביטוח חתמה עם דיסקונט השקעות וקרן גרין לנטרן על הסכם לרכישת 25% ממחלבות גד בהיקף השקעה של כ- 110 מיליון שקל, לפי שווי של 440 מיליון ש"ח. ההשקעה מתבצעת לפי מכפיל EBITDA 9 על 12 החודשים האחרונים עד למועד ביצוע העסקה.

מחלבות גד נוסדה בשנת 1982 ע"י עזרא כהן, דור 3 למשפחת יצרני גבינות בוטיק. בשנת 2015, רכשה קרן גרין לנטרן 49% מהשליטה, לפי שווי של 330 מיליון ש"ח, כך שהמייסד נותר עם אחזקה של 51%. לאחר מכן, בשנת 2018, מכרה גרין לנטרן 20% מחלקה לדיסקונט השקעות, לפי שווי של 308 מיליון ש"ח.

החברה מעסיקה כ-200 עובדים ומפעלה ממוקם בבת ים, על שטח בבעלות בעל השליטה, המושכר לחברה. החברה שוכרת גם מרלו"ג בצריפין. בימים אלה פועלת החברה לשכור את המפעל המתפנה של טבעול, בקיבוץ לוחמי הגטאות, ולעבור אליו בשנת 2022.

ב-5 השנים האחרונות, הציגה החברה ריווחיות גולמית יציבה, וצמיחה גבוהה ועקבית בהכנסות, יחסית לענף הפעילות. שליטה בהוצאות התפעול, מתרגמת לגידול בריווחיות וברווח התפעולי. החברה מממנת את מרבית פעילותה מהון עצמי והיא פועלת ברמות מינוף נמוכות. נתח השוק של מחלבות גד בענף החלב עומד על כ- 4.6%, אך היא נחשבת שחקנית מובילה בקטגוריות בהן היא פועלת, וממוצבת עם נתח שוק ראשון או שני בכולן. מחלבות גד נחשבת לחברה הצומחת ביותר מבין המחלבות, עם צמיחה ממוצעת של כ- 10.8% בשנה (הממוצע בענף עומד על כ- 2.5% בשנה).

לאורך השנים, מציגה מחלבות גד חזון ניהולי אשר הביא לבניית מותג חזק, מבודל ומוכר מאוד לצרכנים, המתבסס על מערכת הפצה עצמאית חזקה. מכירות החברה נחלקו בשנים האחרונות באופן שווה בין השוק הקמעונאי לשוק המוסדי, הכולל בעיקר מכירה למסעדות, למלונות ופיצריות. חרף הפגיעה בענף המסעדנות בתקופת הקורונה, שמרה גד על יציבות במכירות וזאת תודות לגידול במכירות בשוק הקמעונאי שפיצה כמעט לחלוטין על המכירות לשוק המוסדי. החברה מתמחרת את מוצריה ברף העליון בקטגוריות הרלוונטיות, גם אם הדבר בא על חשבון גידול בנתח השוק.

האתגר המשמעותי של החברה בשנים הקרובות הוא בהעברת המפעל שלה מבת ים לקיבוץ לוחמי הגטאות, כאמור. מהלך זה מתוכנן בשנת 2022 ולו מורכבות לוגיסטית שכן אורך חיי המדף של מוצרי החברה אינו מאפשר ייצור מלאים מראש ומחייב מעבר הדרגתי. בסה"כ צפויה החברה להשקיע במהלך זה כ- 75 מיליון ש"ח. המעבר למפעל החדש צפוי להכפיל את יכולת הייצור של החברה ולייעל תהליכי ייצור ואוטומציה.

גיא פישר, מנהל חטיבת ההשקעות במגדל ביטוח, אמר: "מחלבות גד חברה מובילת שוק וצומחת, עם מספר תכניות להתרחבות בשנים הקרובות. זיהינו בחברה את הפוטנציאל הגדול שעדיין גלום בה, כחברה ששמה דגש רחב על חדשנות מוצרית ומיתוגית ולכן החלטנו להשקיע בה באופן ישיר. בכוונתנו להמשיך לבצע השקעות ישירות בחברות עם פוטנציאל צמיחה בשנים הקרובות שכן אנו סבורים כי מדובר בהשקעות בעלות ערך רב עבור ציבור החוסכים במגדל".

רוצה לשמוע יותר?

חיסכון קשת לפרט
נדרש למלא את כל שדות הטופס
רוצה לשמוע יותר?