דלג לתוכן
חטיבת ההשקעות שלנו
כשזה מגיע לכסף שלך, טוב שיש מגדל מאחוריך

מגדל ביטוח ופיננסים תשקיע 200 מיליון שקל בגרעין השליטה בסלקום

מגדל חוברת לקרן פורטיסימו שסיכמה לפני פחות מחודשיים על רכישת 35.6% מסלקום מדיסקונט השקעות לפי שווי של 2.6 מיליארד שקל, וכדי לפזר סיכונים מצרפת את מגדל ועשויה לצרף עוד כמה משקיעים קטנים יותר. עם השלמה העסקה תחזיק מגדל ב-16%–18% מסלקום בשווי כולל של 400 מיליון שקל. מאז הדיווח על העסקה עלתה מניית סלקום ב-15%.

 

חברת מגדל חוברת לקרן פורטיסימו בעסקה לרכישת השליטה בחברת התקשורת סלקום מידי דיסקונט השקעות (דסק"ש). מגדל תשקיע בעסקת סלקום כ- 200 מיליון שקל, ותהיה השותפה המוסדית הגדולה של פורטיסימו בהשקעה.

פורטיסימו, שנחשבת לאחת מקרנות ההשקעה הפרטיות הגדולות והבולטות במשק, וגייסה עד כה בשש קרנות 2.7 מיליארד דולר, החליטה לצרף להשקעה בסלקום שותפים פיננסיים כמו מגדל.

מגדל מחזיקה כיום באמצעות כספי העמיתים ב–8% מסלקום, והיא גם מחזיקה ב–1.8% מסלקום באמצעות קרנות הנאמנות של בית ההשקעות מגדל שוקי הון, שבבעלותה המלאה של מגדל החזקות. שיעור ההחזקה הזה נמצא בגבול העליון המותר מבחינה רגולטורית לאחזקות המוסדיים בחברות תקשורת.

בהתאם לכך, ההשקעה החדשה של חברת מגדל בסלקום תיעשה מכספי העמיתים. מגדל תשקיע חלק מאותם 200 מיליון שקל בקרן של פורטיסמו, שדרכה תתבצע ההשקעה בסלקום וחלק במסגרת חברה ייעודית שתוקם לצורך ההשקעה, שאותה תוביל פורטיסמו ובה יהיו שותפים כמה משקיעים אחרים שמגדל תהיה הגדולה מביניהם, והיא תחזיק ב–16%–18% מסלקום בשווי כולל של 400 מיליון שקל.

 

ינואר 2024

מגדל חברה לביטוח בע"מ