דלג לתוכן
חטיבת ההשקעות שלנו
כשזה מגיע לכסף שלך, טוב שיש מגדל מאחוריך
עולם ההשקעות

מגדל ביטוח השקיעה כ- 300 מיליון שקל ב- BayWa Renewable Energy

חברת צמיחה בינלאומית הפועלת בתחום האנרגיות המתחדשות חברה לקרן התשתיות EIP, לקרדיט סוויס ולמספר גופים מוסדיים אירופאים, ויחד ירכשו הגופים 49% מהחברה. מגדל ביטוח היא המשקיע הישראלי היחיד בעסקה.

מגדל ביטוח משקיעה כ- 300 מיליון שקל ב- BayWa Renewable Energy, חברת צמיחה בינלאומית הפועלת בתחום האנרגיות המתחדשות. את ההשקעה מבצעת מגדל ביטוח לצד קרן התשתיות Energy Infrastructure Partners וחטיבת ה-Asset Management של קבוצת קרדיט סוויס, במסגרת קבוצה מצומצמת של מספר משקיעים מוסדיים אירופאים, לרכישת 49% מההון של החברה. הקבוצה תשקיע כ- 2.1 מיליארד שקל במסגרת העסקה, לפי שווי של כ- 4.5 מיליארד שקל. החברה האם שתחזיק במסגרת העסקה 51% מההון הינה BayWa AG, חברה ציבורית גרמנית. במגדל ביטוח מציינים כי היקף השקעתה בחברה ובפרויקטים צפוי לעלות לסך של למעלה מ-400 מיליון שקל.

BayWa Renewable Energy עוסקת בפיתוח, הקמה ותפעול של פרויקטים להפקת חשמל מאנרגיית רוח ואנרגיית סולאר. החברה פעילה במערב אירופה, צפון אמריקה ואסיה. החברה צומחת בקצב מהיר של עשרות אחוזים בשנה ומהווה פלטפורמה להקמה ולתפעול של נכסי תשתיות בתחום האנרגיות המתחדשות.

לחברה פורטפוליו של 13 נכסים בהיקף הפקת חשמל של כ- 600 מגה וואט ויכולות בניית תחנות כוח בהיקף של כ- 2 ג'יגה וואט בשנה. החברה בנתה בעבר תחנות כוח רבות בהיקף של כ- 3 ג'יגה וואט במצטבר ללקוחותיה ומהווה אחת החברות הפרטיות הצומחות והבולטות בתחום באירופה. לחברה מגוון פרויקטים, חלקם בעלי יכולת הפקה של מעל 100 מגה וואט בתחנה בודדת.

השקעה זו מגיעה כחודשיים לאחר שהודיעה מגדל על אימוץ מדיניות השקעה אחראית ESG (Environmental, Social and Governance) לניהול כלל תיק ההשקעות. במסגרת זו, התחייבה החברה לניהול נכסים מתוך אחריות ותוך הסתכלות ארוכת טווח, להפנות למעלה מ-3 מיליארד שקל בשנה מהיקף התיק להשקעות Net Positive, ולבצע יציאה הדרגתית מהשקעות שאינן תואמות את המדיניות, בקצב של לפחות 10% בשנה. בהמשך אף מתכננת החברה להשיק מסלולי ESG ייעודיים.

ההשקעה מתווספת לתיק התשתיות הצומח של מגדל, המהווה מגזר השקעה משמעותי בחטיבת ההשקעות של החברה בו היא מתכוונת להתמקד בשנים הקרובות, בעיקר באמצעות השקעות אקוויטי. בין היתר, ביצעה החברה לאחרונה השקעות במתקן התפלה בפלמחים והשקעה בפלטפורמה שעתידה ליזום הפקת חשמל בארה"ב בדגש על אנרגיות מתחדשות. היקף ההשקעה הישירה של מגדל ביטוח בתשתיות במסגרת השקעות אקוויטי, מרביתן הוקצה לפרויקטים בתחום האנרגיה המתחדשת, צפוי להגיע עד סוף השנה לכמיליארד וחצי ש"ח.

תחום האנרגיות המתחדשות זוכה להשקעות הוניות גדולות ולעידוד רגולטורי ברחבי העולם. החברות הפעילות בתחום צפויות להיות שחקניות משמעותיות בהפקת חשמל בשנים הקרובות וזאת בכדי לתת מענה לביקושים גדלים לחשמל ומאידך להחליף תהליכי הפקת חשמל מאנרגיות מזהמות.

גיא פישר, מנהל חטיבת ההשקעות במגדל ביטוח, אמר: "הקשר הייחודי שלנו עם קרדיט סוויס אפשר לנו להצטרף באופן בלעדי להשקה ייחודית זו בחברת BayWa Renewable Energy הצומחת בקצב מהיר וכך נזכה לחשיפה איכותית לפרויקטים בתחום האנרגיות המתחדשות במערב אירופה, צפון אמריקה ואסיה. השקעה זו היא פועל יוצא של אסטרטגיית ההשקעות של מגדל, שמטרתה להשקיע בחברות, קרנות ופרויקטים בעלי ערך תוך השגת תשואות גבוהות ויציבות לאורך שנים עבור עמיתי מגדל".

רוצה לשמוע יותר?

חיסכון קשת לפרט
נדרש למלא את כל שדות הטופס
רוצה לשמוע יותר?