דלג לתוכן
מגדל מובילה את עולם ההשקעות החדש

היחס לדלקים פוסיליים במסגרת מדיניות השקעות ESG של מגדל

אחד הנושאים המשמעותיים ביותר במסגרת האחריות הסביבתית הוא נושא השימוש בדלקים פוסיליים והשפעתם על משבר האקלים. כמובילי השקעות ה-ESG בקרב בתי ההשקעות בישראל ולאור פניות רבות שקיבלנו, ראינו לנכון להבהיר את עמדתנו בנושא.

צוות ההשקעות של מגדל מודע היטב לסוגיה, הן בהיבט הסביבתי והן בהיבט של סיכון השקעה. להשקפתנו, השקעה הקשורה לדלקים פוסיליים כרוכה היום גם בסיכונים פיננסיים עודפים בשל השינוי המהיר שמתחולל במשק האנרגיה העולמי. לאור זאת, מגדל נמנעת מהשקעה ביכולות ייצור חדשות ושוקלת בזהירות רבה השקעות הקשורות ביכולות ייצור קיימות.

בנוסף אנו מכירים בכך שקיימות בתיק השקעות היסטוריות הקשורות לדלקים פוסיליים. מתוך אחריות כלפי החוסכים, אנו מחויבים לטפל בהשקעות הקיימות בצורה הדרגתית ומתונה. מגדל התחייבה להפחית לפחות 10% בשנה את ההשקעות הקיימות בתיק אשר אינן עומדות במדיניות ה-ESG, כאשר רוב משמעותי מהצמצום יופנה להשקעות בדלקים פוסילים. מגדל תחתור לסיים את תהליך הסטת ההשקעות מחברות פוסיליות עד לסוף שנת 2030, להוציא המשך אחזקות בחברות עם פעילות פוסילית היסטורית מינורית, ששינו פניהן כליל בשנים האחרונות לתחומי האנרגיה המתחדשת.

עם זאת, אנו סבורים כי ההשפעה המשמעותית יותר של המדיניות תהיה בהתייחסותנו להשקעות חדשות, וכן בהתחייבות לנתב לפחות 3 מיליארד ₪ בשנה להשקעות "Net positive".

בעתיד, ככל שיתאפשר לחברה מבחינה רגולטורית, נשמח להציע ללקוחותינו מסלול ESG ייעודי. במסלול כזה ניתן יהיה להימנע לגמרי מהשקעה בדלקים פוסיליים או בכל תחום אחר אשר אינו תואם את המדיניות.