דלג לתוכן
עולם ההשקעות במגדל
כשזה מגיע לכסף שלך, טוב שיש מגדל מאחוריך

היחס לדלקים פוסיליים במסגרת מדיניות השקעות ESG של מגדל

אחד הנושאים המשמעותיים ביותר במסגרת האחריות הסביבתית הוא נושא השימוש בדלקים פוסיליים והשפעתם על משבר האקלים. כמובילי השקעות ה-ESG בקרב הגופים המוסדיים בישראל ולאור פניות רבות שקיבלנו, ראינו לנכון להבהיר את עמדתנו בנושא.

צוות ההשקעות של מגדל מודע היטב לסוגיה, הן בהיבט הסביבתי והן בהיבט של סיכון השקעה. להשקפתנו, השקעה הקשורה לדלקים פוסיליים כרוכה גם בסיכונים פיננסיים עודפים בשל השינויים ארוכי הטווח שמתחוללים במשק האנרגיה העולמי, כתוצאה מהמדיניות הגלובאלית להתמודדות עם משבר האקלים. לאור זאת, ככלל מגדל תמנע מהשקעה ביכולות ייצור חדשות.

בנוסף אנו מכירים בכך שקיימות בתיק השקעות היסטוריות הקשורות לדלקים פוסיליים. מתוך אחריות כלפי החוסכים, אנו מחויבים לטפל בהשקעות הקיימות בצורה הדרגתית ומתונה. מגדל התחייבה לצמצם את החשיפה להשקעות שאינן עונות לקריטריוני ESG, בהתאם להצהרת קבוצת מגדל, בכ-10% לשנה. מגדל תחתור לסיים את תהליך הסטת ההשקעות מחברות פוסיליות עד לסוף שנת 2030 באופן הדרגתי ובמסגרת מדיניות ESG, להוציא המשך אחזקות בחברות עם פעילות פוסילית היסטורית מינורית, ששינו פניהן כליל בשנים האחרונות לתחומי האנרגיה המתחדשת.

עם זאת, אנו סבורים כי ההשפעה המשמעותית יותר של המדיניות תהיה בהתייחסותנו להשקעות חדשות, וכן בהתחייבות לנתב לפחות 3 מיליארד ₪ בשנה להשקעות "Net positive".

בעתיד, ככל שיתאפשר לחברה מבחינה רגולטורית, נשמח להציע ללקוחותינו מסלול ESG ייעודי. במסלול כזה ניתן יהיה להימנע לגמרי מהשקעה בדלקים פוסיליים או בכל תחום אחר אשר אינו תואם את המדיניות.