דלג לתוכן
מגדל מובילה את עולם ההשקעות החדש
כשזה מגיע לכסף שלך, טוב שיש מגדל מאחוריך

מגדל היא החברה הראשונה בישראל, שמאמצת את מדיניות השקעה אחראית ESG לניהול כלל תיק ההשקעות.

ESG - Environmental, Social and Governance

במדיניות השקעות חדשה זו אנו מיישרים קו עם גופי ההשקעה המתקדמים והגדולים בעולם ומאמצים מדיניות של אחריות חברתית בהשקעות. מגדל תהיה הגוף הגדול והמשמעותי בישראל, שמאמץ מדיניות ברורה וחדה בנושא זה, מתוך הנחה שלגופים כמונו יש אחריות כלפי עתיד ילדינו ולא פחות חשוב, אחריות לשילוב ערכים במרכיב ההשקעות, ומתוך אמונה כי אין סתירה בין חברות והנהלות המיישמות אחריות חברתית אל מול התשואה והביצועים שלהן.

מדיניות חדשה זו, רואה בהשקעות אחראיות חברתית לא רק מחויבות כלפי החוסכים והעולם בו הם חיים, אלא גם ניהול סיכונים נכון יותר המכיר בכך שהשקעות שאינן אחראיות מהוות סיכון לתיק בטווח הארוך. במסגרת זו, תתבצע בחינה קפדנית של השקעות חדשות והשקעות עבר לאור פרמטרים של ESG וקיום דיאלוג עם הגופים בהם משקיעה החברה בכדי שיקפידו על מדיניות אחראית וישתפרו בתחום.

מגדל מתחייבת להפנות למעלה מ-3 מיליארד שקל בשנה מהיקף התיק להשקעות Net Positive, קרי השקעות שלא רק שנמנעות מפגיעה בסביבה או בחברה אלא אף תורמות לשינוי חיובי, ועומדות כמובן בסטנדרטים הרגילים של תשואה מותאמת סיכון. במקביל, מגדל תבצע יציאה הדרגתית מהשקעות שאינן תואמות את המדיניות, בקצב של לפחות 10% בשנה. בהמשך אף מתכננת החברה להשיק מסלולי ESG ייעודיים.


לא רק מתחייבים. גם עושים.

כחלק מהמדיניות החדשה שגובשה, השקענו לאחרונה מיליארד שקל בקרן הדנית Copenhagen Infrastructure Partners IV הפועלת בתחום האנרגיות המתחדשות. מגדל היא אחת המשקיעות הגדולות בקרן, לצד קרנות הפנסיה הדניות ומשקיעים מוסדיים נוספים. מדובר בהשקעת המשך להשקעה ראשונה שביצעה מגדל בקרן בשנת 2017 בהיקף של כ- 600 מיליון שקל.

בנוסף, ביצענו השקעה ייחודית בקרן AMUNDI PLANET שהוקמה בשותפות בין גופים מוסדיים גדולים מרחבי העולם בהם מגדל ביטוח, במטרה לפתח את שוק האג"ח הירוקות במדינות מתעוררות. אג"ח אלו מיועדות להשקעה בפרויקטים מצמצמי זיהום ופליטות ובפרויקטים נוספים. סך ההשקעה של מגדל בקרן עומד על כ-200 מיליון שקל.

השקעות אלה מצטרפות לשורה של השקעות שביצעה החברה בשנים האחרונות במניות אנרגיות מתחדשות בסך כולל של כ- 3.2 מיליארד ש"ח ובכך מהווה החברה את הגוף המחזיק בהיקף הכולל הגדול ביותר של מניות ישראליות בתחום זה. מגדל פועלת גם במימון של מקורות אנרגיה מתחדשת, בהם אנרגיה סולארית, רוח ואגירה שאובה בהיקף כולל של כ- 2 מיליארד ש"ח.
מגדל היא בעלת התיק הפנסיוני הגדול בישראל, ולכן חשוב לנו להמשיך ולהוביל את שוק ההון. אנו מנהלים עבור לקוחותינו את כספי החיסכון הפנסיוני לטווח ארוך, ומעבר לדאגה להשאת תשואה מיטבית ללקוחותינו, דואגים גם לקיימות כדור הארץ ולחברה בה אנו חיים.

 

מגדל חברה לביטוח בע"מ. מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל בע"מ
האמור בכפוף למדיניות ההשקעות של החברות ואין בו כדי להוות ייעוץ או המלצה לביצוע פעולה או הימנעות ממנה.

רוצה לשמוע יותר?

חיסכון קשת לפרט
נדרש למלא את כל שדות הטופס
רוצה לשמוע יותר?