דלג לתוכן
ביטוח חובה לרכב ביטוח חובה לרכב
ביטוח חובה לרכב

ביטוח רכב

ביטוח חובה לרכב

לרכישת ביטוח חובה לרכב

ביטוח חובה לרכב

כיסוי נזקי גוף במקרה של תאונה

יש לך רכב? ביטוח חובה לרכב מחויב על פי חוק, ונועד לכיסוי מקרים של נזקי גוף מתאונות דרכים. נסיעה ללא ביטוח חובה לרכב בתוקף הינה עבירה פלילית, כך שכל אדם שעולה לרכב, חייב לוודא כי ביטוח החובה בתוקף.

 

 

מה כולל ביטוח חובה לרכב?

ביטוח רכב חובה הוא ביטוח שכל בעל רכב ממונע, חייב לרכוש על פי חוק

ביטוח החובה לרכב מכסה נזקי גוף ונפש שנגרמים למעורבים כתוצאה מתאונה, ללא קשר לאשמת הנהג. הפוליסה מכסה עלויות ללא הגבלה על הוצאות רפואיות, פיצוי על אובדן כושר עבודה, פיצוי בגין אחוזי נכות ופיצוי על סבל וכאבים שנגרמים כתוצאה מתאונת הדרכים. בעצם זהו ביטוח המגן על כל נזק גופני שנוצר בעקבות פגיעה עם הרכב.

ביטוח חובה לרכב, כשמו - מחויב על פי חוק, ואין נהג בארץ שיכול לנסוע בכבישי ישראל ללא ביטוח זה. ביטוח חובה לרכב מספק כיסוי במקרים של נזקי גוף כתוצאה מתאונת דרכים בה מעורב רכבו של המבוטח. ביטוח חובה מכסה את נזקי הגוף שנגרמו לכל מי שנסע ברכב שהיה מעורב בתאונה, ללא צורך להוכיח כל אשמה בתאונה.


מחירי ביטוח חובה לרכב נקבעים על ידי חברות הביטוח ונמצאים בפיקוח ממשלתי של הממונה על הביטוח. לצד החוק המחייב כל נהג לרכוש ביטוח חובה לרכב באופן גורף, תעריף הביטוח עשוי להשתנות מנהג אחד לשני, בהתאם למספר קריטריונים: גיל הנהג, ותק רישיון הנהיגה, תביעות גוף ו/או תביעות ביטוח רכב קודמות, שלילות רישיון, היסטוריית תאונות, הימצאותן של מערכות בטיחות מתקדמות ברכב, סוג הרכב, נפח המנוע של הרכב המבוטח, כמות כריות האוויר ברכב ועוד.


כהשלמה של ביטוח חובה לרכב, נהגים רבים רוכשים בנוסף גם ביטוח מקיף לרכב, המכסה נזקים הנגרמים לרכב המבוטח, כתוצאה מפריצה, שריפה, אסון טבע, נזקי רכוש צד ג' ועוד. בנוסף ניתן לרכוש ביטוח צד ג', המכסה נזקים שנגרמו לרכושו של צד ג' בעקבות פגיעת רכב המבוטח.

 

לתשומת ליבך, המידע שמוצג לעיל הינו מידע תמציתי בלבד. הפרטים המלאים בנוגע לתכנית לרבות  ההרחבות השונות מפורטים בתנאי הפוליסות והם אלו המחייבים.

ביטוח בריאות מגדל

מידע נוסף לשימושך