דלג לתוכן
ביטוח נסיעות לחו"ל

המדריך לתרמילאי המתחיל

כל הדברים הקטנים לטיול גדול באמת

המדריך לתרמילאי המתחיל

אז הנה הגיע הרגע שחיכיתם לכם כל כך ואתם שנייה לפני
תכנון הטיול הגדול לחו"ל.
בימים אלה אתם בטח בודקים איזה יעד יהיה הכי אטרקטיבי עבורכם,
מי יספק לכם את החוויות המסעירות ביותר,
וכמובן - כמה יעלה כל התענוג הזה ואם יש לכם את התקציב המתאים.

אז... רגע לפני שאתם עולים למטוס לתקופה ארוכה - קבלו את המדריך המלא לתרמילאי המתחיל של מגדל אקטיב, שיעשה לכם טיול גדול באמת!

ציוד תרמילאות: קל משקל, קל לנשיאה

לטיול הגדול חובה להגיע מצוידים היטב, כשהמלצה הגורפת היא להעדיף ציוד קטן, קל משקל ככל האפשר, כזה המותאם במדויק לאופי הטיול. המטרה היא להצטייד רק במה שצריך ולא להעמיס את התרמיל ביותר מ-30 ק"ג. כיום קיימים שלל אביזרים נוחים המותאמים במיוחד לתרמילאים וכן ציוד אלקטרוני נייד ונוח לנשיאה. בנוסף, אם אתם טסים למקומות נידחים, חשוב להצטייד בציוד שיסייע לכם להתמודד עם אתגרי המקום ועם מצבי חירום שעלולים להתרחש בשטח - מצפן, מצית, פנס ואולר, וכן ערכת עזרה ראשונה ושנייה (כלי תפירה). כמובן, שאם יוצאים לטרק של מספר ימים, יש להצטייד גם בכמות מספקת של אוכל, מים, קרם הגנה מפני השמש או לחלופין מעיל גשם ונעליים מתאימות.

מה לוקחים, ואיך אורזים את זה נכון?

לטיול ארוך, הדורש ציוד רב יחסית, מומלץ לבחור בתרמיל אורתופדי בנפח של 70 ליטר ומעלה. בנוסף, חשוב לבחור בתרמיל שגודלו מתאים למידת גופכם, דבר הנמדד בחלק המרכזי של הגוף - בין החלק העליון של הירכיים ועד לבסיס הצוואר (טורסו) ולא על פי הגובה. מומלץ למדוד את התרמיל פיזית בחנות ולהתייעץ עם המוכר. חשוב לזכור שרוב התרמילים מעוצבים כך שהמותניים נושאות את עיקר העומס ומורידות נטל מהכתפיים, לכן את הציוד הכבד מומלץ לארוז קרוב יותר לאיזור הגב והכתפיים.

לאחר שבחרתם תרמיל, מומלץ למלא אותו בציוד ולצאת לטיול התנסות בארץ כדי לוודא שאתם מסוגלים לשאת את כל מה שארזתם.

באריזה עצמה חשוב לסדר את החפצים החיוניים כך שיהיו בהישג יד. בנוסף, מומלץ להצטייד בכיסוי גשם לתרמיל ושיהיה אפשר גם לנעול אותו, כדי למנוע פריצות, גניבות או אפשרות שיחדירו לכם לתרמיל סמים או דברים לא חוקיים אחרים.

בחרו בגדים מתאימים

כלל האצבע בטיול תרמילאים הוא להתאים את סוג וכמות הביגוד לתנאי מזג האוויר ביעד אליו אתם נוסעים, במיוחד אם הוא מאופיין באקלים קיצוני - שלג מחד, שרב כבד מאידך. כך או כך, יש להעדיף בגדים העשויים מבדים שיספגו וייבשו זיעה במהירות, ובדי מגבת המתייבשים במהירות יחסית. בנוסף, קיימים היום בשוק מכנסיים ארוכים, שיכולים להפוך בקלות למכנסיים קצרים ע"י רוכסן מובנה המאפשר לנתק את החלק התחתון של המכנסיים, וחוסך מקום רב בתרמיל.

נעליים הן עוד פריט חובה שיש לבחור בהתאם לאופי המסע. כיום, מעדיפים תרמילאים רבים לנעול חצי מגף או נעלי ספורט איכותיות, המספקות תמיכה לקרסול, אחיזת שטח טובה ומנגנון בולם זעזועים. כמה שבועות לפני הנסיעה מומלץ להתהלך עם הנעליים כך שיקבלו את מבנה הרגל ויקטינו את הסיכון לשפשופים וליבלות. כמו כן, כדאי לקחת כפכפים נוחים לשם אוורור כפות הרגליים בזמן מנוחה בין הטיולים הארוכים. לגבי גרביים, מומלץ לקחת סינטטיים ולא עבים או דקים מדי ולהימנע מגרבי כותנה שעלולים לגרום לשלפוחיות ויבלות.

עשו ביטוח, טיילו בטוח!

כדי להימנע ככל האפשר מהפתעות לא נעימות במהלך הטיול וליהנות מכל רגע במסע המרגש, מומלץ מאוד למלא בהקפדה גם אחר ההמלצות הבאות:

  • צלמו את כל המסמכים החשובים: הכינו עותק של כל המסמכים החשובים, כמו דרכונים, ויזות ואישורים שונים. הניחו עותק אחד בתרמיל, השאירו עותק נוסף לבן משפחה בארץ, וצלמו עותק נוסף למכשיר הנייד שלכם. בנוסף, מומלץ להשאיר ייפוי כוח לאדם קרוב בארץ, כך שבמידת הצורך יוכל לבצע פעולות בחשבון שלכם.
  • איכלו טרי: העדיפו לאכול במסעדות מלאות בסועדים, דבר המבטיח תחלופה גבוהה של מזון טרי וסיכוי מופחת לפתח קלקולי קיבה.
  • בחרו הוסטל מומלץ: טיולי תרמילאים מתאפיינים פעמים רבות בספונטניות, אולם לפחות בימים הראשונים רצוי להזמין מראש מקום ללילה-שניים הראשונים. בנוסף, רצוי לבחור באכסנייה/הוסטל שזכו להמלצות ממטיילים ששהו בהם ודיווחו כי המקום נקי, נעים ובטוח לשהייה.
  • דברו עם מקומיים בשפתם: לפני היציאה לטיול מומלץ להוריד אפליקציה של השפה הנהוגה ביעד כדי שתוכלו לנהל שיחה בסיסית עם המקומיים. זה בוודאי יעזור לכם להכיר מקומות חדשים ופחות תיירותיים, להיעזר במקומיים בעניינים שונים ולהתמקח על המחיר בחנויות השונות.
  • הימנעו מכייסים: כדי להימנע ככל האפשר מגניבות וכייסים, השתדלו שלא לשאת איתכם חפצים יקרי ערך או תכשיטים, אלא לאפסנם בכספת של ההוסטל.
  • עשו ביטוח! חברות הביטוח מציעות כיום ביטוח נסיעות לתרמילאים המותאם במדויק לסוג הטיול שלכם - כיסוי מפני נזק כתוצאה מפעילות אקסטרים או ספורט אתגרי, איתור וחילוץ במקרה של תאונה, ועוד.