דלג לתוכן
קשרי משקיעים

אפקון אנרגיות מתחדשות חתמה על מזכר הבנות לשותפות עם הגופים המוסדיים מגדל ביטוח ומנורה מבטחים להשקעות בפרויקטי אנרגיה מתחדשת באירופה בהיקף של 110 מיליון יורו

במסגרת ההסכם, תשקיע מגדל ביטוח 49% מההון, מנורה מבטחים 31% ואפקון 20%

ישראל רייף, יו"ר אפקון החזקות: "אני גאה על הקמת השותפות אשר באמצעותה נוכל להעמיק את אחיזתנו בתחום האנרגיות המתחדשות בארץ ובחו"ל. השותפות עם גופים מוסדיים כמו מגדל ומנורה מהווה נדבך ראשון וחשוב בקידום הפעילות, ופותחת בפני אפקון הזדמנויות מעניינות ומאתגרות, אשר יתרמו להצלחתה".

גיא פישר, מנהל חטיבת ההשקעות במגדל ביטוח: "ההסכם עם אפקון להקמת שותפות ייעודית להשקעה בפרויקטים של אנרגיה מתחדשת מהווה נדבך נוסף בשורה של מהלכים אותם מקדמת מגדל ביטוח בחודשים האחרונים כחלק מהמדיניות עליה הכריזה להשקעות בראיית ESG ואחריות חברתית. אנו רואים חשיבות רבה ופוטנציאל גדול שקיים בשוק ולכן בחרנו לקחת חלק בשותפות ולשמש בה כמשקיע העוגן".

ניר מורוז, משנה למנכ"ל ומנהל אגף השקעות במנורה מבטחים: "אנו מברכים על שיתוף הפעולה עם אפקון החזקות, בתחום האנרגיות המתחדשות, תחום שאנו מאמינים שייתן ערך רב למשקיעים בעתיד. השקעה זו הנה חלק מאסטרטגיית מנורה מבטחים להרחיב ולגוון את תיק ההשקעות של מבוטחי ועמיתי הקבוצה לשם השגת תשואה מירבית בסיכון נמוך".

אפקון אנרגיות מתחדשות חתמה על מזכר הבנות עם מגדל ביטוח ומנורה ביטוח בהיקף של כ-110 מיליון יורו, לצורך ייזום והקמה של פרוייקטי אנרגיה מתחדשת בתחום טורבינות הרוח, שדות פוטו וולטאים ופרוייקטים של אגירת אנרגיה באירופה. במסגרת ההסכם, תשמש מגדל כמשקיע העוגן ותשקיע 49% מההון ומנורה תשקיע 31% מההון, סה"כ 88 מיליון אירו. אפקון אנרגיות מתחדשות תשקיע 20% מההון, סה"כ 22 מיליון אירו. היקף ההספק המצטבר של הפרויקטים בהם תשקיע השותפות צפוי לעמוד על מאות מגה וואט.

העסקה תאפשר לאפקון אנרגיות מתחדשות, אשר מרכזת את ההשקעות של אפקון בתחום ייזום והקמה של פרוייקטי אנרגיה מתחדשת, להיות מתחרה מובילה בתחומי האנרגיה המתחדשת בארץ ובחו"ל.
ההשקעות תתבצענה במשך 3 שנים ממועד חתימת ההסכם המפורט, ותממשנה בתוך 10 שנים מהמועד הנ"ל.

למגדל ולמנורה ניתנו אופציות להמיר חלק מההשקעה במניות אפקון אנרגיות מתחדשות, בעת הנפקתה לציבור. כמו כן, ניתנו להם אופציות נוספות לביצוע השקעות נוספות באפקון אנרגיות מתחדשות במקרה כאמור.

אפקון כבר פעילה בתחומי האנרגיה המתחדשת באמצעות חוות הרוח בסירין ובגלבוע ובתחומי הטענת אנרגיה ברכבים החשמליים באמצעות חברת הבת אפקון תחבורה חשמלית.

לאחרונה אפקון ביצעה שורה של פעולות בתחום: רכש פרויקט סולארי בהספק כלל של כ-40 מגהוואט בפולין בסכום רכישה של כ-28 מיליון אירו, בנוסף, אפקון רכשה 70% מחברת לוגיה בתמורה לכ-21 מיליון ₪, חברה המתמחה בתחום האנרגיה המתחדשת.

חברת אפקון אנרגיות מתחדשות הוקמה על ידי קבוצת אפקון בשיתוף צמד היזמים ערן ליטבק ויאיר הראל, הפועלים בתחום האנרגיה למעלה מעשור. בזכות הידע, הקשרים והניסיון של קבוצת אפקון בתחום, היא בנתה בזמן קצר פורטפוליו משמעותי באמצעות שיתופי פעולה עם שחקנים משמעותיים בשוק האנרגיה המתחדשת בארץ ובחו"ל.