דלג לתוכן
חטיבת ההשקעות שלנו
כשזה מגיע לכסף שלך, טוב שיש מגדל מאחוריך
עולם ההשקעות

שותפות ב-2 פרוייקטים סולאריים עם חברת טראלייט

תשקיע עד 460 מיליון שקלים בפרוייקט הסולארי "התענך 1" בצפון ובפרויקט נוסף בקנדה (dunmore) בהשקעה של עד 270 מיליון שקלים

חברת האנרגיה המתחדשת טראלייט מעדכנת כי חתמה על מזכרי הבנות (הכפופים לבדיקות נאותות וחתימה על הסכם מחייב) עם חברת הביטוח מגדל לפיהם מגדל תשקיע בפרויקטים הסולאריים אותם מקדמת החברה - התענך1 בצפון הארץ ו-Dunmore בקנדה.

במסגרת מזכר ההבנות חברת הביטוח מגדל אמורה להשקיע עד 270 מיליון שקל בשני שלבים בתמורת ל-49% מהפרויקט הסולארי 'התענך1' שאותו מקדמת החברה. טראלייט תחזיק ביתרת 51%, תשמש כשותף הכללי בפרויקט וכקבלן ההקמה וכקבלן התפעול.

פרויקט התענך 1 הוא פרויקט סולארי בהיקף של כ-156 מגה וואט. הפרויקט שמועד החיבור הצפוי שלו הוא במהלך המחצית השנייה של 2023, הוכרז כפרויקט תשתית לאומית וההכנסות השנתיות הצפויות בו עומדות על כ-53 מיליון שקל. תענך 1 הינו שלב ראשון במסגרת פרויקט התענך שאמור להגיע להיקף של כ-250 מגה וואט.

בנוסף, קבוצת הביטוח מגדל אמורה להשקיע עד 190 מיליון שקל בפרויקט סולארי שמקדמת החברה בקנדה. בהתאם למזכר ההבנות, הצדדים יפעלו להקמת שותפות אשר תחזיק ב-75% מהזכויות בפרויקט Dunmore, כאשר מגדל תחזיק ב-49% מהזכויות בשותפות וטראלייט ביתרת 51%. פרויקט Dunmore הוא פרויקט סולארי בהיקף של 258 מגה וואט שאותו מקדמת החברה בקנדה, בחבל אלברטה שהינו המחוז בעל נתוני הקרינה הגבוהים ביותר בקנדה. יתרת 25% בפרויקט מוחזקת ע"י קבוצה בינלאומית מתחום האנרגיה שפועלת ב-25 מדינות.

חברת טראלייט, פועלת בתחום פיתוח וייזום פרויקטי אנרגיה סולארית בארץ ובעולם. לטראלייט שותפות אסטרטגית בלעדית עם תנועת המושבים, המאגדת 254 מושבים ברחבי הארץ. בנוסף, החברה השקיעה במספר חברות טכנולוגיה בתחומי האנרגיה הירוקה ותהליכי הייעול אנרגטי. לחברה צבר פרויקטים של כ-750 MW בישראל וכן מאות מגה וואט בפרויקטים בחו"ל. מנכ"ל החברה הוא רני ליפשיץ ויו"ר החברה הוא יונל כהן.