דלג לתוכן
השקעות נדל"ן בישראל
עולם ההשקעות

השקעות נדל"ן בישראל

 

תחום השקעות נדל"ן בישראל מעורר מאז ומתמיד עניין רב בקרב משקיעים ורוכשים רבים, שמחפשים קודם כל חברת נדל"ן יציבה ורצינית ומעל הכל - מקצועית ואמינה, המציעה מגוון רחב של נכסים מניבים ואטרקטיביים.
קבוצת מגדל מפעילה מזה יותר מעשור מחלקת השקעות נדל"ן בישראל, ונחשבת לגדולה מסוגה בהשוואה למחלקות נדל"ן ישראלי של חברות ביטוח מקומיות אחרות. בנוסף, נחשבת הקבוצה לאחת מחמש חברות הנדל"ן הגדולות בארץ.
ככלל, קבוצת מגדל שייכת לקבוצת המשקיעים הגדולים בשוק הנדל"ן המניב בישראל, ומהווה חברת נדל"ן לכל דבר ועניין ע"י רכישת הבעלות, האחזקה והניהול השוטף של שטחים מניבים הפזורים במיקומים אסטרטגיים בכל רחבי הארץ על פני מאות אלפי מטרים.

רובם המכריע של הנכסים ממוקם במגדלי משרדים חדישים, כשאת מגוון הנכסים שוכרים גופים איכותיים ואמינים מאוד, כמו משרדי ממשלה, חברות ענק - ישראליות וזרות - וארגונים מובילים בתחומם ובמרכזי קניות מובילים ברחבי הארץ. שיעור התפוסה בשכירות הנכסים נחשב נכון להיום לאחד הגבוהים בישראל.

נכון לחודש ספטמבר 2020, מחלקת נדל"ן ישראל מנהלת ומשביחה עשרות נכסים, כשהבולטים שבהם הם מגדל המוזיאון בתל אביב; מגדלי אלון (מגדל צפוני) כשמגדל מחזיקה 50% מהבעלות בפרויקט; מרכז ויצמן תל אביב; קניון הזהב ראשון לציון, כשמגדל מחזיקה בכ-75% מהבעלות בו; קריית הלאום ראשון לציון; קריית הממשלה רמלה; בית סלקום, נתניה; קמפוס אלביט, נתניה; מגדל צ'מפיון בבני ברק, כשמגדל מחזיקה 33% מהבעלות בו; הייטק פארק ברעננה , כשמגדל מחזיקה 50% מהבעלות בו; לרשימה זו מצטרפים עשרות נכסים מניבים אחרים ברחבי הארץ.

כמו כן, פרויקטים יזמיים שנמצאים בשלבי בנייה ופיתוח, כוללים את מגדל עלית ברמת גן, מתחם ה-1000, מגדל משרדים בראשון לציון; פרויקט מרכז דן בבני ברק וכן את קמפוס תל השומר למדע וחדשנות.


חוסן כלכלי בסטנדרט בלתי מתפשר
בכל הקשור להשקעות בנדל"ן בישראל ובעולם בכלל, ישנה חשיבות רבה לכך שלחברת ניהול הנכסים יהיה חוסן כלכלי מוכח לאורך זמן. מחלקת הנדל"ן הישראלי של מגדל מצטיינת באיתנות כספית בלתי מעורערת, המבוססת על הצורך הגדל והולך באפיקי השקעה אפקטיביים עבור עמיתי החברה, המפרישים כספים לתוכניות הפנסיה המגוונות שלה. אחד האפיקים המייצרים לעמיתים אפשרות לתשואות נאות הוא השקעות בנדל"ן בישראל (כמו גם בחו"ל).

מערך ההשקעות של מגדל מאגד בתוכו מחלקת נדל"ן ישראלית חדשנית ומתקדמת האחראית על ניהול של עשרות נכסים שבבעלות חברות מקבוצת מגדל. כ-60 הנכסים המנוהלים במחלקת הנדל"ן כוללים כ-700,000 מ"ר של שטחי משרדים, מסחר וקרקע וכ-14,500 מקומות חניה, בשיעור תפוסה ממוצע של כ-98%, המגיעים מכ-1,200 שוכרים. שווים הכולל של הנכסים מוערך בכ-9.3 מיליארד ש"ח, כשהיקף ההכנסות השנתי עומד על כ-670 מיליון ₪.

מחלקת השקעות נדל"ן ישראלי של מגדל מאופיינת בסטנדרט גבוה מאוד של ניהול הנכסים, הן בהיבט ההנדסי והן מבחינת תחזוקה. הנכסים מנוהלים, מתופעלים ומושבחים באמצעות פלטפורמת ניהול מקצועית שנבנתה ע"י מגדל במשך שנים רבות, ומספקת ליווי מקצועי מוקפד, תוך בחינה תקופתית של תיק הנכסים, שדרוג תמהיל השוכרים, שיפור רמת המפרט בנכסים השונים, מיצוי הפוטנציאל בעתודות קרקע קיימות במסגרת קידום תב"ע, ומימוש זכויות בנייה בלתי מנוצלות בנכסים קיימים.

השקעות אסטרטגיות חכמות ומניבות
השקעות מגדל בנדל"ן ישראלי נחשבות להשקעות אסטרטגיות חכמות, ומאופיינות ברצף הכנסות קבוע, עם פוטנציאל לעליית ערך תמידית. השקעות אלו מהוות עוגן בתיק ההשקעות של הקבוצה, הן בתיקי ההשקעות של העמיתים והמבוטחים והן בתיק הנוסטרו.
תמהיל הנכסים של מגדל נחשב לאיכותי ויציב מאוד בזכות פריסה גיאוגרפית רחבה ומגוון שימושים מסחריים וציבוריים בנכסים השונים. זאת, תוך שאיפה מתמדת לשמר את הבסיס האיתן הקיים, ולהרחיב כל העת את תמהיל הנכסים העתידי. בשל כך, מחלקת הנדל"ן של מגדל בוחנת באופן שוטף ויומיומי רכישות של נכסים נוספים, בהתאם למדיניות ההשקעה של קבוצת מגדל ושל מצב השוק. ככלל, מדיניות מחלקת הנדל”ן של הקבוצה מתבססת על ראייה לטווח הבינוני והרחוק, כאשר למרכיב הסיכון וגידורו יש משקל רב בשיקולי ההשקעה. פעילות הנדל"ן של הקבוצה, הן בארץ והן בעולם, מהווה נדבך משמעותי לצורך השימור וההשבחה של כספי החיסכון של עמיתי מגדל לטווח ארוך, ומהווה הוכחה ניצחת לאיתנותה הכלכלית של הקבוצה.

נבחרת ניהולית עם ידע עצום וניסיון רב שנים
מערך השקעות נדל"ן ישראל במגדל הוא אחד המתקדמים בתחומו, המציע למשקיעים ידע עצום וניסיון מקצועי רב שנצבר לאורך שנים. המחלקה, מונה 14 עובדים מומחים ומקצוענים, וכוללת נבחרת של מנהלי נכסים מיומנים, מנהל פיתוח עסקי, עו"ד מחלקה ומנהלת תפעול וגבייה. התמחותם המקצועית של מנהלי הנכסים מתמקדת בתחום המשפטי, ההנדסי, המימוני והשמאי, והם אחראים על הניהול השוטף והיומיומי של הנכסים השונים, ההיבט התפעולי והפיננסי. אנשי הגבייה והתפעול של המחלקה מתמחים בגבייה שוטפת של דמי השכירות, טיפול בביטחונות, והתנהלות רציפה מול ספקים, חברות ניהול ורשויות מקומיות.

 

 * המידע הנ"ל אינו מהווה המלצה, חוות דעת, ייעוץ או שיווק, המתחשבים בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, בקשר עם השקעה או רכישה של מוצרים המופצים על ידי החברה ו/או בקשר עם רכישה של ניירות הערך של חברות הקשורות לחברה.