דלג לתוכן
השקעות נדל"ן בחו"ל
כשזה מגיע לכסף שלך, טוב שיש מגדל מאחוריך
עולם ההשקעות

השקעות נדל"ן בחו"ל

 

לצד פעילות ענפה בהשקעות בנדל"ן ישראלי, מחזיקה קבוצת מגדל גם מחלקת נדל"ן חו"ל רחבה ומגוונת, שהחלה לפעול בשנת 2010 ומהווה חלק בלתי נפרד ממערך ההשקעות הכולל של הקבוצה.

אחזקות הקבוצה בנדל"ן בחו"ל מגוונות מאוד, וכוללות עשרות השקעות בנדל"ן מניב מעבר לים, בהם בנייני משרדים, מרכזי מסחר, מתחמי דיור ועוד. פעילות הקבוצה מתמקדת בערים מרכזיות ובשווקים יציבים המציגים צמיחה, שקיפות וביקושים גבוהים. מרבית השקעות החברה בחו"ל מתבצעות בשיתוף פעולה עם שותפים מקומיים, המתמחים בשווקים בינ"ל, בסוגים שונים של נכסים ובאסטרטגיות רלוונטיות.

כעשור מיום הקמתה של מחלקת השקעות הנדל"ן בחו"ל, מונה תיק ההשקעות 21 עסקאות נדל"ן ישירות, הכוללות 58 נכסים בשווי הון עצמי מוערך של כ-3.6 מיליארד ש"ח ובהיקף כולל של כ-1.6 מיליון מ"ר. בנוסף, כולל התיק השקעות בחמש קרנות נדל"ן בשווי הון עצמי המוערך בכ-769 מיליון ש"ח, שתי עסקאות Co Investment בשווי הון עצמי מוערך של כ-377 מיליון ש"ח, ושתי השקעות באמצעות אחזקה במניות חברות נדל"ן בשווי הון עצמי מוערך של כ-358 מיליון ש"ח.

התיק עצמו מורכב מנכסים הכוללים: משרדים, מבנים מסחריים, מבני לוגיסטיקה קלה ובנייני מגורים הממוקמים בארה"ב (בין השאר בניו יורק, סן פרנסיסקו, דאלאס ואטלנטה), ובאירופה (בין השאר בפרנקפורט, שטוטגרט ואדינבורו).

ביצועים מרשימים בשיתוף מומחים מקומיים
מחלקת השקעות בנדל"ן בחו"ל של קבוצת מגדל שמה לעצמה מטרה להגדיל את משקל אפיק הנדל"ן בחו"ל בתיק ההשקעות הכולל של הקבוצה על מנת לפזר ולהרחיב את החשיפה הגיאוגרפית לנדל"ן בינ"ל.
אסטרטגיית המחלקה מתמקדת בעיקר בהשקעה בנכסי נדל"ן מניבים, השייכים לארבע קבוצות ראשיות:
• בנייני משרדים
• מרכזים מסחריים
• מתחמי דיור להשכרה
• מרכזים לוגיסטיים

רובם המכריע של נכסי הנדל"ן של מגדל ממוקמים במדינות עם כלכלה חזקה וצומחת, כמו ארה"ב ומדינות מערב אירופה. על מנת למקם את פוטנציאל ההשקעה ולהניב תוצאות אופטימליות, מחלקת הנדל"ן של מגדל בחו"ל מחזיקה בשיתופי פעולה פוריים עם מנהלי נדל"ן מקומיים, המתמחים בהיכרות עמוקה עם השוק הרלוונטי, מחזיקים בניסיון מוכח ורשמו ביצועים מרשימים בשווקים בהם הם פועלים.
הבעלות ברוב הנכסים משותפת למגדל ולמשקיעים נוספים (לרבות השותפים המנהלים, גופים מקומיים וגופים מוסדיים ישראלים או זרים).

מקצועיות ואמינות מקיר לקיר
מחלקת נדל"ן חו"ל מגדל חרטה על דגלה ערכים נוקשים של מקצועיות ואמינות בלתי מתפשרים, ולכן מבצעת באופן קפדני מעקב שוטף אחר תיק הנכסים. המעקב מבוצע,
בין היתר, באמצעות קשר שוטף עם השותפים המנהלים בחו"ל, קבלת דיווחים כספיים שוטפים ונסיעות ליעדים השונים לבחינת הנכסים הקיימים.

המחלקה מונה צוות של 5 עובדים מיומנים ומנוסים, בהם: מנהל המחלקה, 2 מנהלי רכישות הבוחנים את השותפים ואת טיב ההשקעות ו-2 מנהלי נכסים העוקבים אחר ההשקעות השוטפות ותוצאותיהן ועומלים כל העת לשפר את הביצועים ואת התשואות.

נכון לספטמבר 2020 מטפלת מחלקת השקעות בנדל"ן בחו"ל של מגדל בעשרות נכסים בלתי סחירים, כשהבולטים שבהם הינם כדלקמן:

שם הנכס: US Bank Tower, לוס אנג'לס, קליפורניה, ארה"ב, שיעור החזקה ע"י מגדל: 41%, שטח הנדל"ן (מ"ר) - 133,000

שם הנכס: 425th Lexington Street מנהטן, ניו יורק, ארה"ב, שיעור החזקה ע"י מגדל: 33%, שטח הנדל"ן (מ"ר) - 70,000

שם הנכס: 1735 Market Street, פילדלפיה, פנסילבניה, ארה"ב, שיעור החזקה ע"י מגדל: 49%, שטח הנדל"ן (מ"ר) - 127,000

שם הנכס: 901 Fifth Avenue סיאטל, ארה"ב, שיעור החזקה ע"י מגדל: 49%, שטח הנדל"ן (מ"ר) - 49,000

 

 

 * המידע הנ"ל אינו מהווה המלצה, חוות דעת, ייעוץ או שיווק, המתחשבים בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, בקשר עם השקעה או רכישה של מוצרים המופצים על ידי החברה ו/או בקשר עם רכישה של ניירות הערך של חברות הקשורות לחברה.