דלג לתוכן
 תחום אשראי ההשקעות במגדל
כשזה מגיע לכסף שלך, טוב שיש מגדל מאחוריך
עולם ההשקעות

תחום אשראי ההשקעות שלנו

 

תחום האשראי במגדל הינו חלק מהותי ובלתי נפרד מתחום ההשקעות הכולל של הקבוצה, ונחשב לאחד הגופים המובילים בשוק המימון החוץ בנקאי בישראל וגוף ישראלי מוביל במימון תשתיות בחו"ל. במסגרת פעילותו הענפה, מעמיד תחום האשראי של מגדל מדי שנה מימון בהיקפים של מיליארדי שקלים, הן כמממן בודד, הן כמשתתף בעסקאות סינדיקציה והן כמארגן עסקאות מימון.
התחום פועל בתחומי פעילות מגוונים , הכוללים עסקאות מימון בתשתיות בארץ ובחו"ל, נדל"ן בארץ ובחו"ל, , תקשורת, תחבורה, חברות תעשייתיות ועסקאות לרכישת תיקי משכנתאות מבנקים.
לאחרונה החל תחום האשראי לפעול גם בתחום ההשקעות הישירות לרכישת אחזקות בחברות תשתית ופרויקטי תשתית בארץ ובחו"ל, וכל זאת תוך ניצול המקצועיות הגבוהה והידע הנצבר של התחום בתחום התשתיות לאורך השנים.
בנוסף, בוחן התחום כניסה לתחומי פעילות נוספים כגון הפקת פוליסות חוק מכר ומימון עסקים בינוניים.

צוות התחום פועל על פי סטנדרט אמינות ומקצועיות בלתי מתפשרים, כשכל אחד מ-13 המנהלים והעובדים בצוות ניחנים ברמה מקצועית גבוהה וניסיון עשיר ורב שנים בבנקים, בשוק ההון, בחברות ייעוץ ובחברות דירוג אשראי.
פעילות התחום מבוצעת בהתאם למדיניות ונהלי אשראי מוסדרים, המתעדכנים מעת לעת ומאושרים בכל האורגנים הרלוונטים במגדל אחת לשנה.


צמיחה מרשימה, ויציבות גבוהה
תחום האשראי של מגדל מחולק למחלקות ייזום אשראי, ניהול אשראי שוטף, ותפעול אשראי ומשכנתאות, והוא טווה כל העת קשרים עסקיים הדוקים עם מארגני מימון מובילים וחברות עסקיות רבות בארץ ובעולם.
התחום מתמקד בעסקאות אשראי ללווים איתנים בתחומים שבהם יש לצוות התחום
התמחות גבוהה, דבר המאפשר השגת תשואה עודפת לטווח ארוך.

העמדת הלוואות ישירות מאפשרת לחטיבת ההשקעות לבצע ולהתמקד במגוון פעילויות להידוק ושימור ההשקעות:
• חשיפה לתחומים ייחודיים חוץ בורסאיים
• התאמה לצרכי המימון הנדרשים לחברה הלווה, תוך מעקב אחר ביצועי החברה הלווה ועמידתה בהסכמי המימון
• ביצוע עסקאות מימון מורכבות המשלבות השקעה ברמות סיכון שונות – חוב בכיר, חוב נחות ומרכיבים הוניים
• כניסה לתחומי השקעה חדשים בהתאם לאסטרטגיה מובנית

תיק ההלוואות הישירות במגדל מציג צמיחה מרשימה ועקבית, תוך שמירה על איכות התיק לאורך זמן. כך, עד שנת 2020, ובמהלך 5 השנים האחרונות, צמח התיק בכמעט פי 4. תיק ההלוואות הישירות המגוון מאופיין באיכות רבה ויציבות גבוהה, ומהווה עוגן בתיק ההשקעות המניב תשואה עודפת מעל השוק הסחיר.
תחום האשראי במגדל מהווה שחקן מוביל בתחום מימון התשתיות בישראל ושחקן ישראלי מוביל בתחום מימון התשתיות בחו"ל. את פעילותו בתחום מימון התשתיות בחו"ל החל התחום לפני כשש שנים, וביצע עד כה כ-50 עסקאות בהיקף של כ-3 מיליארד דולר במדינות שונות ובתחומים מורכבים כמו פרוייקטים של אנרגיית רוח ביבשה ובים, אנרגיה סולארית , ייצור אנרגיה מאשפה, הנזלת גז, הולכת גז, רכבות קלות, תשתיות תקשורת (datacenters וסיבים אופטיים), כבישים, תשתיות מים וביוב, תחנות כוח מסוגים שונים ועוד. השתתפות התחום בפעילות זו בחו"ל, יצרה למגדל מוניטין מקצועי בולט גם ביחס למשקיעים זרים מובילים. בזכות כך תחום האשראי במגדל מקבל פניות להשתתף בעסקאות מימון בארץ ובחו"ל המיועדות למשקיעים מנוסים ומקצועיים בלבד. המקצועיות הגבוהה והניסיון של תחום האשראי בתחום התשתיות אפשרה כאמור גם את הרחבת הפעילות בתחום להשקעה ישירה באקוויטי של חברות ופרויקטים בתחום.

תחום צומח בפעילות מימון התשתיות הינו מימון תשתיות התקשורת, תחום בו השלים התחום עד כה את ביצוען של 9 עסקאות בהיקף של מעל 3 מיליארד ₪, בהן מימנה מגדל פרויקטים של Datacenters ושל סיבים אופטיים בארץ ובחו"ל. בין היתר מימנה מגדל בישראל את חברת איי.בי.סי. אשר פורסת תשתית של סיבים אופטיים על בסיס רשת החשמל של חברת החשמל בישראל.

מגדל גם פעילה מאוד כאמור בתחומי האנרגיות המתחדשות בארץ ובחו"ל: בישראל מגדל מימנה לצד גורם פיננסי נוסף את הפרויקט הפוטוולטאי הגדול בישראל באזור צאלים, שותפה במימון הפרויקט התרמו סולארי באשלים ושותפה למימון פרויקט אנרגיית הרוח "בראשית" המוקם בימים אלו בצפון. בחו"ל מימנה מגדל פרויקטים של אנרגיית רוח על היבשה ובים, ולאחרונה השתתפה בקונסורציום למימון פורטפוליו של מעל 200 פרויקטים סולאריים פועלים בארה"ב.


פעילות ההלוואות הישירות בנדל"ן בחו"ל נעשתה בהתאם לאסטרטגיה המתמקדת בנכסים איכותיים באזורי ביקוש מרכזיים, הכוללים גם מרכיב של השבחת הנכס, דבר המאפשר גיוון ופיזור סקטוריאלי וגאוגרפי בתיק האשראי. במסגרת פעילות זו ביצעה מגדל עסקאות מימון בהיקף של כ-2.5 מיליארד ₪, תוך שיתוף פעולה עם בנקים מובילים בתחום.

פעילות התחום כוללת גם מימון נדל"ן בישראל ( מימון מעונות סטודנטים, פרויקטים של דיור להשכרה, נכסים מסחריים ובנייני משרדים), מימון חברות בתחום התחבורה וקווי תחבורה ציבורית ומימון תאגידי בתחומים שונים.
בנוסף, בוחן כאמור התחום כניסה לתחומי פעילות נוספים כגון הפקת פוליסות חוק מכר ומימון עסקים בינוניים.

 

* המידע הנ"ל אינו מהווה המלצה, חוות דעת, ייעוץ או שיווק, המתחשבים בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, בקשר עם השקעה או רכישה של מוצרים המופצים על ידי החברה ו/או בקשר עם רכישה של ניירות הערך של חברות הקשורות לחברה.

 

רוצה לשמוע יותר?

חיסכון קשת לפרט
נדרש למלא את כל שדות הטופס
רוצה לשמוע יותר?