דלג לתוכן
חטיבת ההשקעות שלנו
כשזה מגיע לכסף שלך, טוב שיש מגדל מאחוריך
עולם ההשקעות

מגדל תשקיע בשבעה אתרים סולאריים של EDF Renewables בישראל

השליטה ותפעול האתרים יישארו בידי חברת EDF Renewables ישראל

חברות EDF Renewables ישראל ומגדל חברה לביטוח הודיעו על חתימת הסכם שותפות, במסגרתו תשקיע מגדל בשבעה פרויקטי אנרגיה סולארית בישראל, שפותחו והוקמו ע"י EDF Renewables ישראל ונמצאים בבעלותה. המתקנים בהספק כולל של כ- 200 מגה-וואט, מחוברים לרשת החשמל ומצויים בשלב ההפעלה.

במסגרת ההסכם תרכוש חברת מגדל זכויות מיעוט בשבעת הפרויקטים הבאים: תמנע (60.0 מגה-וואט), משאבי שדה (60.0), אשלים (35.0), שורש (27.1), גבולות (9.4), נחל עוז (7.0) ולהב (3.6). היקף האחזקות הנמכרות למגדל בפרויקטים נע בין 19-49 אחוז בכל פרויקט, ובהתאם חלקה של מגדל בשותפות משקף אחזקה כוללת של כ-90 מגה-וואט.

במסגרת ההסכם תמשיך חברת EDF Renewables ישראל להחזיק בשליטה בפרויקטים (לפחות 51%), זאת בהתאם למדיניותה להיות בעלת השליטה בפרויקטים בהם היא מעורבת, והסמכות הבלעדית לניהול השותפות וביצוע הפעולות הנחוצות לניהול הפרויקטים, לרבות בהיבט האדמיניסטרטיבי והטכני על מנת להבטיח רף ביצועים גבוה. יצוין כי השלמת העסקה כפופה לקבלת אישורי הרגולטורים השונים ואישורי צדדים שלישיים.

שגיא יוגב, מנכ"ל מגדל ביטוח, מסר: "ההשקעה ב- EDF-Renewables מהווה נדבך משמעותי ומרכזי בקידום מדיניות החברה בתחום ה- ESG במסגרתה אנו שואפים להשקיע למעלה מ-3 מיליארד ש"ח בשנה בהשקעות Net Positive ובכך לשלב אספקטים סביבתיים בעלי ערך מחד ותשואות גבוהות ויציבות עבור עמיתי מגדל מאידך".

ארז מגדלי, מנהל חטיבת ההשקעות במגדל ביטוח: "מגדל ביטוח ממשיכה לבסס את מעמדה כגוף המוסדי המוביל בישראל בהשקעה בפרויקטים ובחברות של אנרגיה מתחדשת. ל- EDF-Renewables ישראל פעילות משמעותית וענפה של מתקנים לייצור חשמל נקי ואנו שמחים על ההזדמנות להשקיע בחברה ובפרויקטים שלה מתוך מטרה להמשיך ולקדם את התפתחות תחום האנרגיות המתחדשות בישראל".

אילון וניש מנכ"ל חברת EDF- Renewables ישראל מסר כי הוא מברך על הרחבת שיתוף הפעולה עם חברת מגדל, שהשקיעה בעבר בשורה של פרויקטים אחרים של החברה. וניש ציין כי "ההשקעה של מגדל בפרויקטי החברה הנוכחיים מהווה חיזוק נוסף למוניטין ולהצלחה של החברה בישראל ולאמונתנו במשק הישראלי ובפוטנציאל הכלכלי הקיים בארץ בתחום האנרגיה הירוקה". וניש הוסיף שבכוונת החברה להמשיך ולהרחיב את פעילותה בישראל כבר בעתיד הקרוב, לרבות בפרויקטים סולאריים בקרקע, גגות ובמתקנים צפים על המים, וכן בתחום הרוח, האגירה (storage) ומכירת חשמל ירוק ללקוחות פרטיים.