דלג לתוכן
מגדל. מנהלים השקעות באחריות

קרנות חוב (Private Debt)

קרנות החוב הינן נכס מקובל בקרב גופים מוסדיים בעולם בשיעורי הקצאות הולכים וגדלים. מגדל היה הגוף המוסדי הראשון בישראל שהקים פעילות ייעודית בתחום ונחשב היום לאחד הגופים המוסדיים המובילים בעולם.

הביקוש להשקעות בתחום קרנות החוב נובע מהצורך הגובר בחשיפה לנכסי אשראי אלטרנטיביים בהם נדרשת התמחות מיוחדת, נוכחות מקומית או סביבת פעילות ייחודית, שבהם לרוב אין למנהל ההשקעות של הגוף המוסדי את היכולות, הכלים או המשאבים להוציא אל הפועל את הפעילות הדרושה.

פעילות קרנות חוב מתמקדת בהשקעות בעולמות החוב במטרה להשיג חשיפה לנכסי אשראי איכותיים עם פרופיל תשואה אטרקטיבי בהשוואה לאלטרנטיבות בשוק ההון ובסינדיקציות הגדולות. הקרנות שלנו מתמחות בהעמדת אשראי עסקי לחברות פרטיות (לצד הבנקים או במקומם), במימון נכסי נדל"ן או תשתיות וכן, בנכסי אשראי מורכבים ומוצרי חוב מובנים.

התפתחות עולם ה- Private Debt ברחבי העולם הפכה אותו לתחום ממוסד ומסודר, בו מרבית השחקנים הם גופים מוסדיים, היות ובדרך כלל מדובר בהשקעות לטווח של מספר שנים עם נזילות מוגבלת. קרנות החוב לרוב אינם סחירים, ולכן פחות תנודתיים ומסוכנים להשקעה בהשוואה למוצרי חוב סחירים, דבר המאפשר למגדל להציע לעמיתים שעבורם היא מנהלת את ההשקעות, רכיב חשוב של יציבות לתיק ההשקעות שלהם. כמו כן, התחום נחשב סולידי גם בהשוואה לאפיקים מנייתיים נוכח הסיכון הנמוך שלו בהשוואה לנכסי הון.

מנהלי הקרנות האיכותיים והמובילים בעולם
בחירה וביצוע של השקעה בקרנות חוב, מצריכים תהליך מורכב ועתיר משאבים, מאחר ודרושה התמחות רבה בהבנה של נכסי הבסיס, בבחירת המנהלים, וכן ביכולות מדויקות ומשאבים ייעודיים לניתוח, בדיקה ומעקב אחר המנהלים, התנאים המשפטיים, החשבונאיים והמיסויים לביצוע ההשקעה, וכיוצ"ב.

מחלקת קרנות חוב במגדל משקיעה משאבים רבים הכוללים צוותים ייעודיים ומשאבים כלכליים באיתור ובהשקעה במנהלי הקרנות האיכותיים והמובילים בתחומם בעולם, ותוך דיאלוג ושיתוף פעולה הדוק עם גופים מוסדיים מובילים באירופה, בצפון אמריקה ובמזרח אסיה.
צוות ההשקעות האלטרנטיביות של מגדל כולל 3 מנהלים ואנשי השקעות המחזיקים בניסיון רב שנים ומגוון בתחום האשראי וליווי עסקאות מימון תאגידי. הצוות פועל מול קרנות ההשקעה המובילות בעולם ומקיים קשרי גומלין ענפים ושיתופי פעולה מוסדיים בינלאומיים.


מגדל בין המשקיעות המובילות בעולם בתחום קרנות החוב
מגדל היה הגוף המוסדי הראשון בישראל שהקים פעילות קרנות חוב ייעודית ונחשב היום לאחד הגופים המוסדיים המובילים בתחום בעולם. מחלקת קרנות החוב של מגדל הוקמה בשנת 2016 והחלה לבצע השקעות באופן עקבי ושיטתי. מאז 2016 רשמה המחלקה יותר מ-35 עסקאות בהיקף כולל של מעל 15 מיליארד ₪. עסקאות אלו נפרשו על מגוון תחומים, בהם: Direct Lending, מזנין, דיסטרס ומצבים מיוחדים, אשראי לנדל"ן ולתשתיות וכן, השקעות co-investments לצד שותפים ומנהלי קרנות.

כיום מוכרת מגדל בעולם כאחת מהמשקיעים המוסדיים המתקדמים והפעילים ביותר בתחום קרנות החוב, כשהיא מציגה היקף פעילות שנתי העמוד על 5 מיליארד ₪ עם יעד הקצאות של 4%. תיק ה-Private Debt הניב בשנים האחרונות תשואות עודפות (נטו - אחרי דמי ניהול למנהלי חיצוניים ודמי הצלחה) באופן משמעותי בהשוואה למדדי החוב הרלוונטיים. קרנות החוב מאופיינות בתשואות מטרה של 7-10 אחוז נטו.

* המידע הנ"ל אינו מהווה המלצה, חוות דעת, ייעוץ או שיווק, המתחשבים בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, בקשר עם השקעה או רכישה של מוצרים המופצים על ידי החברה ו/או בקשר עם רכישה של ניירות הערך של חברות הקשורות לחברה.