דלג לתוכן
השקעות אלטרנטיביות
כשזה מגיע לכסף שלך, טוב שיש מגדל מאחוריך
עולם ההשקעות

השקעות אלטרנטיביות

 

השקעות אלטרנטיביות בישראל, ובעולם בכלל, הינן נכס מרכזי במערך ההשקעות של מגדל, ומקובל מאוד בקרב גופים מוסדיים מובילים בעולם בשיעור הקצאות של 10-20% מהתיק. תחום ההשקעות האלטרנטיביות כולל בדרך כלל קרנות השקעה, קרנות חוב, קרנות נדל"ן, קרנות גידור ואצל חלק מהגופים בעולם גם פעילות של נדל"ן ישיר.

הביקוש להשקעות מסוג זה נובע מהצורך הגובר בביצוע השקעות בתחומים בהם נדרשת התמחות מיוחדת, נוכחות מקומית או סביבת פעילות ייחודית, שבהם לרוב אין למנהל ההשקעות של הגוף המוסדי את היכולות, הכלים או המשאבים להוציא אל הפועל את הפעילות הדרושה. הנכסים המרכזיים בהם התפתחה הפעילות התמקדו בקרנות השקעה, שהתמחו ברכישה והשבחה של חברות פרטיות, קרנות הון סיכון העוסקות בהשקעה בחברות טכנולוגיות בשלבים שונים של התפתחות, קרנות גידור שהתמחו באסטרטגיות מסחר ייחודיות, קרנות נדל"ן שהתמחו ברכישה, פיתוח ו/או השבחה של נכסים שונים במיקומים גיאוגרפיים שונים - ובשנים האחרונות ניכרת התפתחות מואצת של תחום קרנות חוב, העוסק במתן אשראי עסקי לצד הבנקים או במקומם.

התפתחות עולם ההשקעות האלטרנטיביות ברחבי העולם הפכה אותו לתחום ממוסד ומסודר, בו מרבית השחקנים הם גופים מוסדיים, היות ובדרך כלל מדובר בהשקעות לטווח ארוך עם נזילות מוגבלת.

נכסים אלו לרוב אינם סחירים, ולכן פחות תנודתיים ומסוכנים להשקעה, דבר המאפשר למגדל להציע לעמיתים שעבורם היא מנהלת את ההשקעות, רכיב חשוב של יציבות לתיק ההשקעות שלהם.

מנהלי הקרנות האיכותיים והמובילים בעולם
בחירה וביצוע של השקעה בנכסים אלטרנטיביים, מצריכים תהליך מורכב ועתיר משאבים, מאחר ודרושה התמחות רבה בבחירתם, וכן יכולות מדויקות ומשאבים ייעודיים לניתוח, בדיקה ומעקב אחר המנהלים, המשאבים המשפטיים, החשבונאיים והמיסויים לביצוע ההשקעה, וכיוצ"ב.
מגדל משקיעה משאבים רבים בתחום השקעות אלטרנטיביות הכוללים צוותים ייעודיים ומשאבים כלכליים באיתור ובהשקעה במנהלי הקרנות האיכותיים והמובילים בתחומם בעולם, ותוך דיאלוג ושיתוף פעולה הדוק עם גופים מוסדיים מובילים בארה"ב ובאירופה.
כך, צוות ההשקעות האלטרנטיביות של מגדל כולל 8 מנהלים ואנשי השקעות המחזיקים בניסיון רב שנים ומגוון כמשקיעי הון וחוב. הצוות פועל מול קרנות ההשקעה המובילות בעולם ומקיים קשרי גומלין ענפים ושיתופי פעולה מוסדיים בינלאומיים.


השקעות איכותיות וייחודיות בכל רחבי העולם
אסטרטגיית ההשקעות של מגדל ממוקדת במספר אפיקים מרכזיים בכלכלה העולמית, שלא תמיד קל להיחשף אליהם באופן ישיר ועקבי, בעיקר בארה"ב, מערב אירופה ובישראל:
קרנות Private Equity המתמקדות בעיקר בתחום ה-Buyout ובהשקעה במנהלים מובילים המומחים בעולמות של רכישה והשבחה של
  חברות פרטיות גדולות בתחומי התעשייה, השירותים, המסחר והטכנולוגיה

קרנות תשתיות: השקעה בהקמה ובתפעול של נכסי תשתית מרכזיים בעולמות התחבורה, האנרגיה, התקשורת, האנרגיות המתחדשות וכו'
קרנות חוב: קרנות הממוקדות בהעמדת אשראי עסקי לחברות גדולות ומובילות בארה"ב ואירופה ובאשראי למימון תשתיות או נכסי נדל"ן

מגדל היא בין המשקיעות המתקדמות ביותר בתחום האלטרנטיבי
מגדל החלה להשקיע באופן משמעותי ושיטתי כבר בתחילת 2015, אז הוקמה מחדש היחידה האלטרנטיבית שאימצה אסטרטגיית השקעות ארוכת טווח, כמקובל בגופים מוסדיים מובילים בחו"ל. מאז 2015 ביצעה היחידה יותר מ-100 עסקאות בהיקף כולל של מעל 30 מיליארד ₪. עסקאות אלו נפרשו על מגוון תחומים, בהם: PRIVATE EQUITY ,PRIVATE DEBT, תשתיות והשקעות ישירות לצד שותפים ומנהלי קרנות.
לצד כל אלו, הקימה מגדל צוות מקצועי רחב ומיומן ופיתחה מערכת קשרים ושיתופי פעולה ענפים עם גופים מוסדיים בינלאומיים.

כיום מוכרת מגדל בעולם כאחת מהמשקיעים המוסדיים המתקדמים והפעילים ביותר תחום ההשקעות האלטרנטיביות, כשהיא מציגה היקף פעילות שנתי העומד על 10 מיליארד ₪ עם יעד הקצאות של 10-13%.

למידע על הקרנות האלטרנטיביות של מגדל שוקי הון >>

 

* המידע הנ"ל אינו מהווה המלצה, חוות דעת, ייעוץ או שיווק, המתחשבים בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, בקשר עם השקעה או רכישה של מוצרים המופצים על ידי החברה ו/או בקשר עם רכישה של ניירות הערך של חברות הקשורות לחברה.