דלג לתוכן
ביטוח דירה

ראש שקט ובית יבש: ביטוח דירה נגד הצפה, שיטפון ונזקי חורף

בשנים האחרונות, מתאפיין החורף הישראלי בכמות גשמים עצומה היורדת במקומות רבים ברחבי הארץ ומותירה אחריה נזקים רבים, שלצערנו גם גבו חיי אדם יקרים וגרמו להצפות קשות של בתים, נזק למבנים, קריסת מערכות ביוב, אובדן רכוש רב ויקר, ובמקרים מסוימים אף לירידת ערך הבית.

בשל נזקי החורף הקשים שהתרחשו בשנים האחרונות, גובר יותר ויותר הצורך של בעלי דירות לרכוש ביטוח דירה נגד הצפה ונזקי מים, המהווה כיסוי משלים לביטוח הדירה והתכולה והבסיסי.

כך, לצד כיסוי ביטוחי כנגד נזקי שריפות, רעידות אדמה, פריצות ונזק לתכולת הבית, אותו מספק ביטוח המבנה והתכולה - חשוב מאוד לרכוש גם ביטוח נגד הצפה ונזקי מים, המספק כיסוי רחב לכל נזק שעלול להיגרם מהצפה, שיטפון, ונזקי חורף רבים נוספים.

 

הפתרון: מגדל המים

לאחרונה השיקה מגדל את "מגדל המים" - תכנית ביטוח חדשה נגד הצפה ונזקי מים המספקת כיסוי ייחודי בביטוח הדירה באמצעות התקנת מערכת לזיהוי וניתוק מים - מערכת אוטומטית מבוססת ענן, המזהה ומנטרת הצפות ונזילות בסביבת הבית, וכוללת ברז כדורי, מד זרימה, מפעיל אלחוטי הסוגר את המים בעת הצפה, רכזת מחוברת לאינטרנט, חיבור לאפליקציה וגלאי הצפה.

במסגרת תכנית "מגדל המים" מוצעת למבוטחים התקנת המערכת בתנאים אטרקטיביים, לצד פרמיה אטרקטיבית ומסלול מוזל משמעותית, ללא השתתפות עצמית בנזקי מים - בגין נזק ראשון, הנחה למשך 3 שנים - כשבזכות המסלול המוזל ניתן להחזיר את מלוא התמורה ואף יותר.

  •  המערכת מתריעה ואף מנתקת את אספקת המים בעת זיהוי דליפת מים או זרימה חריגה
  •  המערכת מאתרת תקלות מבעוד מועד
  •  המערכת מסייעת בהפחתת שימוש מיותר במים ובחשבונות מים מנופחים

 

לצד ביטוח מפני הצפות ונזקי מים, חשוב מאוד לרכוש גם את מה כולל ביטוח דירה, המורכב משני ביטוחים שונים - ביטוח מבנה וביטוח תכולה:

  •  ביטוח מבנה - ביטוח מבנה מבטיח לכם כיסוי עבור שורה ארוכה של נזקים שעלולים להתרחש למבנה הבית, כמו גם מספק כיסוי של עלויות התיקון של הנזק - נזקי אש, מים, רעידות אדמה, נזקי טבע, סערות וסופות, נזקים למבנה שנגרמו בזדון או במהלך פריצה ושפגעו בקירות, במרפסות, בצנרת ובכל מה שצמוד למבנה הבית.
  •  ביטוח תכולה - מספק כיסוי לרכוש הנמצא בתוך המבנה, כאשר ניתן לרכושו בנפרד על ידי שוכרים שהמבנה אינו ברשותם, אך תכולת הבית בבעלותם. ביטוח תכולה לדירה מעניק פיצוי כספי במקרה של נזק או גניבה של חפצים שונים מהבית (רהיטים, בגדים, מכשירי חשמל ועוד), אולם מכיוון שכל אדם מחזיק בביתו כמות רכוש שונה בשווי שונה, מומלץ לבדוק את הכיסוי הניתן על ידי הביטוח, ובמקרה הצורך לרכוש הרחבות ביטוח תכולה עבור מכשירים אלקטרוניים ופריטים ייחודיים ויקרי ערך.

 

 

בנוסף, כיסוי למבנה הדירה ולתכולה כולל ביטוח אחריות צד שלישי לכיסוי אחריותו של המבוטח ובני משפחתו כלפי צד שלישי, ביטוח אחריות כלפי עובדי משק הבית, טיפול בנזקי מים באמצעות שרברב פרטי או שרברב שבהסדר, כיסוי כל הסיכונים עבור ביטוח המבנה וכל תכולת הדירה, כיסוי כל הסיכונים לתכשיטים ודברי ערך עד 20% משווי תכולת הדירה. בנוסף, מכיל ביטוח דירה גם כיסוי לערך קרקע במקרה של נזק כללי שבעקבותיו לא ניתן לשקם את המבנה.

 


המידע האמור הוא מידע כללי בלבד ולא ישמש לקביעת החובות והזכויות עפ"י תנאי הפוליסה או ככלי לפרשנות.
התנאים המחייבים הם תנאי הפוליסה בלבד ובכל מקרה של סתירה בין עלון זה לבינם, יגברו תנאי הפוליסה. לחברה הזכות לעדכן את
התעריפים המופיעים בעלון לפי שיקול דעתה הבלעדי, בכל עת. האמור בעלון זה אינו תחליף לייעוץ המתחשב בצרכים המיוחדים של כל אדם.

אני רוצה להצטרף

ביטוח דירה