דלג לתוכן
ביטוח בריאות

סוף מעשה במחשבה תחילה

מומלץ לצעירים להסתכל על הצורך ובעיקר על הכדאיות העסקית לטווח ארוך

ביטוח סיעודי

כולנו רוצים להזדקן בכבוד, לזכות ליחס נאות ולא להפוך לנטל על ילדינו ועל החברה כולה. לצערנו, פתרון ממלכתי אינו בנמצא, וכך אנו נותרים עם ביטוח סיעודי פרטי. לא לקשישים בלבד. "לו העובדות שידועות לי היום, היו ידועות לי במועדן, הטיפול שהייתה מקבלת אימי ומצבי הכלכלי היום, היו טובים הרבה יותר", משפט מהסוג הזה נאמר לי - ולא אחת. הצורך בחיפוש פתרון לבעיית המצוקה הכספית הכרוכה בטיפול בבן משפחה סיעודי, נובע משרשרת עובדות שחלקן בלתי נמנע וחלקן מותנה במשאבים הדלים של מוסדות המדינה. מקובל לחשוב שזו בעיה של "זקנים", אך מומלץ לצעירים לעיין היטב במאמר זה שיצביע על הצורך שלהם ובעיקר על הכדאיות העסקית לטווח ארוך עבורם.

שרשרת העובדות:

מה שבטוח - ביטוח

כל חברות הביטוח ללא יוצאת מהכלל משווקות היום תוכניות לביטוח סיעודי מודרניות ומצוינות העונות הן לצרכי המבוגרים והן לצעירים. ישנם הבדלים בין התוכניות השונות ומומלץ לברר וללמוד את הנושא. בקבוצת "מגדל", לדוגמא, ישנה תוכנית ביטוח המכסה אירועי טרור, מה שלא תמיד נמצא בתוכניות אחרות. אם כך, הצורך הוא ברור, פתרון ממלכתי - אין, וביטוח פרטי הוא בלתי נמנע וחיוני. אכן: "סוף מעשה במחשבה תחילה".

דברים שכדאי לדעת

מועד רכישה: רצוי לבצע את הביטוח מוקדם ככל האפשר שהרי בחלוף הזמן גילנו עולה ובמקביל בריאותנו יורדת.

עלות ביטוח: אם גילנו מתחת לגיל 65 , רצוי שלא להתפתות לקנות ביטוח ב"פרמיה משתנה", תעריף הקיים בחלק מחברות הביטוח שמשמעותו עלות חודשית נמוכה מאד היום, שהופכת לבלתי אפשרית החל מגיל 65. כלומר יש לקנות רק ב"פרמיה קבועה" שהיא אמנם גבוהה יותר אך אינה משתנה.

תקופת הכיסוי הסיעודי: במשך כמה חודשים תשלם חברת הביטוח את סכום הביטוח למבוטח
עם הפיכתו לסיעודי. קיימות בשוק הביטוח 3 אפשרויות: 36 חודש, 60 חודש, או לכל החיים כלומר כל עוד המבוטח חי. מקובל לחשוב שבמצב סיעודי תוחלת החיים קצרה ולכן די לקנות פוליסה עם 60 חודשי פיצוי. זו הנחה שגויה! תוחלת החיים עולה גם בקרב סיעודיים. מומלץ מסלול של "כל החיים" ובהעדר יכולת כספית לשלם בעד הביטוח, עדיף לצמצם את סכום הביטוח ולא להתפשר על המסלול.

סכום הביטוח הרצוי: בין 6,000 ש"ח ל - 12,500 ש"ח למי שבידיו מקורות נזילים של כסף, כלומר קצבת זקנה, פנסיה או רנטה קבועות שאינן נדרשות לנתמכים ושביחד עם הביטוח יכולים להשלים את הנדרש לאשפוז במוסד סיעודי פרטי. מי שאין בידיו מקורות משלימים רצוי שיקנה ביטוח בסכום גבוה מכך.

הכותב הוא מרצה ומומחה לביטוח סיעודי, מנכ"ל משותף ובעלים של חברת "אופק זהב" - מרכז ידע מקצועי להגנה סיעודית. המספקת שרותי ייעוץ והדרכות בתחום הסיעודי לחברות ביטוח, סוכני ביטוח וחברות פרטיות, והרצאות לקהל הרחב.

כתבות שאולי יעניינו אותך

אני רוצה להצטרף

ביטוחי בריאות