דלג לתוכן
ביטוח אופניים חשמליים

אופניים חשמליים - כלי תחבורה זול, חסכוני וידידותי לסביבה

אלפי זוגות האופניים החשמליים שנמכרו בישראל וברחבי העולם בשנים האחרונות, מעידים יותר מכל שהם הפכו לכלי תחבורה נפוץ ופופולארי מאוד, בעיקר בקרב תושבי הערים הגדולות, המעוניינים להגיע ממקום למקום בזמן קצר ומהיר ובעלות נמוכה יחסית.

לצד החובה לשמור על כללי בטיחות קפדניים ועל תקנות החוק - רכיבה באופניים חשמליים מגלמת בתוכה יתרונות רבים. הם נחשבים לכלי רכב ממונע זול, חסכוני וידידותי לסביבה, חוסכים הוצאות על דלק, חוסכים זמן יקר על חיפושי חנייה, מפחיתים משמעותית את זיהום האוויר ותורמים רבות לאיכות הסביבה.

אופניים חשמליים

עלויות נמוכות במיוחד

בדיקות רבות שנערכו בארץ ובעולם הוכיחו כי בעוד נסיעה ברכב יכולה לעלות עשרות שקלים לכל קילומטר, אזיי עלות הרכיבה באופניים חשמליים עומדת כל כמה אגורות בודדות לקילומטר אחד וכוללת בתוכה את כל הוצאות התפעול הנלוות: חשמל, תיקוני תקר, תחזוקה שוטפת והחלפת סוללה מפעם לפעם. אם לוקחים בחשבון את העלויות הגבוהות של ביטוח רכב, טסטים, טיפולים שוטפים במוסך ותשלומים אחרים הנדרשים כדי להחזיק אוטו - מדובר בחיסכון עצום של מאות אחוזים בהוצאות.

חיסכון עצום בזמן

בזכות המנוע החשמלי המובנה באופניים, ניתן לצאת איתם לרכיבה אורבנית במהירות של כ-25 קמ"ש. הוסיפו לכך את הפטור מחיפושי חנייה ואת האפשרות לעקוף או למצוא דרכים חלופיות ומהירות יותר לרכיבה - ותרוויחו חיסכון עצום בזמן, לצד נסיעה רגועה באוויר הפתוח, ונטולת פקקים ארוכים.

תורמים לאיכות הסביבה

המודעות הגדלה והולכת לשמירה על איכות הסביבה נמצאת ביחס ישיר לגידול בפופולאריות של האופניים החשמליים, הנחשבות לכלי תחבורה ירוק, מפני שהם לא פולטים גז פחמן מזיק. בנוסף, ככל שיסעו על הכבישים יותר אופניים חשמליים ופחות כלי רכב המונעים ע"י דלקים רעילים - יגרום הדבר להפחתת כמות הפחמן באוויר, לשיפור איכות האוויר ולהקטנת התחממות של כדור הארץ.

מצויינים גם לכושר גופני

אופניים חשמליים יכולים להפוך בקלות לאופניים רגילים בהם ניתן לדווש רגלית, יתרון אידיאלי גם במצבים בהם הסוללה מתרוקנת באמצע הרכיבה. בשל כך, אופניים חשמליים מאפשרים לרוכבים גם לשמור על כושר גופני במועד הרכיבה, וגם להתנייד ממקום למקום במהירות וביעילות. 

ניידים וקלים לתפעול

יתרון נוסף ולא פחות חשוב של אופניים חשמליים הוא שניתן לקפל ולהעלות אותם בקלות לרכבת, לאוטובוס או לרכב פרטי, כך שניתן לנוע ביתר קלות בין כמה יעדים רחוקים יותר, וליהנות מכל היתרונות שמנינו קודם לכן. בנוסף, אופניים חשמליים לא דורשים תחזוקה מורכבת, אלא רק שמירה על תקינותם ותקינות אביזרי הבטיחות המאובזרים בהם.