דלג לתוכן
ביטוח רכב

אישור אי הגשת תביעה

בקצרה:
אישור אי הגשת תביעה הינו מסמך שמופק ע"י חברת הביטוח עבור מי שמבוטח באמצעות ביטוח מקיף לרכב או ביטוח צד ג'. מסמך זה מהווה למעשה אישור כי המבוטח לא הגיש תביעה לפוליסת הביטוח שלו לגבי נזק שנגרם לרכבו מטעם צד שלישי בתאונה שלא באשמתו. מסמך זה נדרש בכל פעם שבה מוגשת תביעה לחברת הביטוח של צד ג' במטרה למנוע מקרה שבו אדם יקבל פיצוי כפול עבור אותו מקרה ביטוחי.

טופס אישור אי הגשת תביעה לצורך הגשת תביעה נגד צד ג'

אם חלילה נקלעתם לתאונת דרכים שבה צד שלישי גרם לרכב שלכם נזק שלא באשמתכם, הרי מן הסתם תרצו להגיש תביעה כנגדו על מנת לקבל את הפיצוי המלא המגיע לכם עקב התאונה.
בשל חשיבות הדברים, הרי שלצד הפגיעה הגופנית ו/או הרכושית ואי הנעימות שנגרמה כתוצאה מתאונת דרכים, ישנן גם כמה ביורוקרטיות שתצטרכו לטפל בהן בהקדם. למשל, אם יש לכם כוונה לתבוע את חברת הביטוח של הנהג הפוגע, עליכם להגיש מספר מסמכים חיוניים שבלעדיהם לא תוכלו לקבל את הפיצוי על עלות הנזקים:

» צילום תעודת זהות של הנהג הפוגע.
» רישיון הרכב של הנהג הפוגע שבו יופיעו מספר וסוג הרכב, שמו ומספר הפוליסה שבה הוא מבוטח.
» תמונות וצילומים רלוונטיים המתעדים את הנזק שנגרם לכם.
» דוח שמאי שיעריך את מידת הנזק שנגרם לכם – אותו ניתן לקבל מרשימת השמאים שבהסדר, או לשכור שמאי פרטי בהתאם לתנאי הפוליסה שלכם.
» וכמובן - טופס אישור אי הגשת תביעה, אותו עליכם לבקש מחברת הביטוח שלכם.
טופס אישור אי הגשת תביעה הינו קריטי להמשך תהליך התביעה שלכם מפני שבתביעות צד שלישי מאין אלו, תצטרכו למעשה להוכיח לחברת הביטוח של הנהג הפוגע שלא הגשתם גם במקביל תביעה לקבלת פיצוי כספי על הנזק שנגרם לכם מחברת הביטוח שלכם עצמכם.
בנוסף, ללא טופס שכזה התביעה שלכם אל מול חברת הביטוח של הנהג הפוגע תידחה כמעט אוטומטית וכך תימנע מכם האפשרות לקבל תשלום על הנזק.
לצד טופס זה והמסמכים שהוזכרו למעלה ולקראת הגשת התביעה – תצטרכו להצטייד כמובן גם באישור מהמשטרה על התאונה, בחשבונית המעידה על תיקון הנזק אותו אתם תובעים, וכן בטופס המעיד על תביעות קודמות או על העדר תביעות מצדכם כנגד חברת הביטוח ב-3 השנים האחרונות.

האם כדאי להגיש תביעה ולהפעיל את פוליסת ביטוח הרכב?

רגע לפני שמגישים את התביעה לחברת הביטוח של צד ג', חשוב לזכור כי אם נגרם לכם נזק שלא באשמתכם ע"י צד ג', הרי שהגשת תביעה מול חברת הביטוח של הנהג הפוגע לא נחשבת כהפעלת הפוליסה. יחד עם זאת, אם אתם אלו האחראים לתאונה ועלות הנזק אינה עולה על דמי ההשתתפות העצמית בפוליסה שלכם – אפשר לשקול לוותר על הפעלת הפוליסה ולבחור לתקן את הרכב עצמאית, מפני שייתכן שעצם הגשת התביעה עשויה לייקר את עלות הפרמיה השנתית בעת חידוש הפוליסה
ברוב המקרים, לאחר שהתקבלו כל המסמכים הרלוונטיים בחברת הביטוח הנתבעת, תקבלו תשובה על תביעתכם בתוך 30 יום

 

אני רוצה להצטרף

ביטוח רכב
נדרש למלא את כל שדות הטופס
אני רוצה להצטרף