דלג לתוכן

ההשלכות של נהיגה ללא ביטוח רכב בתוקף

אחזקת רכב כרוכה בהוצאות נכבדות מדי חודש - מחירי הדלק הגבוהים, הטיפולים השוטפים במוסך, תקלות פתאומיות שמחייבות תיקון יקר, ואפילו תשלום לחנייה או דוחות שכולנו מקבלים מדי פעם. כמובן, שתמיד חשוב לחסוך היכן שאפשר ולצמצם עלויות לא הכרחיות, א-בל, בדבר אחד אסור לזלזל לעולם - בביטוח רכב!

נכון, לפעמים מפתה לחסוך כמה מאות השקלים שעולה לנו בשנה, ולהשתמש בכספים הללו לטובת דברים אחרים, אבל לנהיגה ללא ביטוח רכב יש השלכות חמורות - הן כלכליות והן משפטיות.

נהיגה ללא ביטוח חובה: במקרה בו בחרתם שלא לרכוש ביטוח חובה לרכב, שמחייב אתכם על פי חוק, אתם נתונים לתביעות משפטיות חמורות. פירוש הדבר שגם אם לא התרחשה תאונת דרכים, אבל שוטר עוצר אתכם לבדיקה שגרתית, ומגלה שאין ברשותכם ביטוח חובה - בו ברגע אתם מסתכנים בתביעה משפטית וקנסות כבדים ובמקרים מסוימים גם בשלילת רישיון. הסיכון שלכם אף מחמיר, אם חו"ח אירעה תאונת דרכים עם נפגעים, שהרי ביטוח החובה לרכב אמור לספק פיצוי לנפגעים בתאונה - נהגים, נוסעים והולכי רגל. אדם שנפגע בתאונה על ידי רכב שאין לו ביטח חובה, יכול להגיש תביעת פיצויים לקרן פיצויים לנפגעי תאונות דרכים, והיא, במקביל, עלולה לתבוע אתכם - כנהגי הרכב הפוגע ללא ביטוח חובה - עבור התשלומים אותם שילמה לנפגע. אם חלילה אתם הם אלו שנפגעתם בתאונה ואין ברשותכם ביטוח חובה - הרי מן הסתם לא תוכלו לתבוע פיצוי על הנזק שנגרם לכם.

נהיגה ללא ביטוח מקיף: ביטוח מקיף לרכב מספק כיסוי עבור נזקים שנגרמו לרכב כתוצאה מתאונה, גניבה, נזקים שונים וכן מעניק כיסוי לנזקים שנגרמו לרכוש לצד ג' שנגרמו על ידכם. נכון, מבחינת החוק לא חלה עליכם חובה לרכוש ביטוח מקיף לרכב, אולם מי שנוהג ללא ביטוח מקיף לוקח על עצמו סיכון משמעותי כשבמקרה שנגרם נזק לרכב, עלות התיקונים תחול עליו, וזו יכולה להיות גבוהה מאוד. בשל כך, וכדי למנוע סיכונים כספיים מיותרים - מומלץ לרכוש ביטוח מקיף לרכב ולרכוש לו את הכיסוי הבסיסי כדי להגן על רכושו. 

נהיגה ללא ביטוח צד ג': ככלל, ביטוח צד ג' מספק כיסוי עבור נזקים שנגרמו לרכוש של צד שלישי על ידי רכבכם. ביטוח זה כלול בביטוח המקיף, אולם ניתן לרכוש אותו גם בנפרד, ללא הביטוח המקיף. הוא אומנם לא מחוייב עפ"י חוק, אך במקרה בו גרמתם נזק לרכוש של אחר - אתם עלולים להיות חשופים לתביעה אישית נגדכם ולהיגרר להוצאות גבוהות.
חשוב להגיד, שלא פעם נהיגה ללא ביטוח רכב בתוקף, לא נובעת מרשלנות או כוונה תחילה, אלא שנהגים רבים לא שמים לב שתוקף הביטוחים פג - ושוכחים לחדשם. בשל כך, מומלץ שתעשו לכם תזכורת קבועה בטלפון או במחשב, וכן לבקש מסוכן הביטוח להתקשר אליכם כמה ימים לפני תום תוקף הביטוח, על מנת שתוכלו לחדשם בזמן ולהימנע מההשלכות המשמעותיות בנהיגה ללא ביטוח רכב מתאים.


המידע האמור הוא מידע כללי בלבד ולא ישמש לקביעת החובות והזכויות עפ"י תנאי הפוליסה או ככלי לפרשנות.
התנאים המחייבים הם תנאי הפוליסה בלבד ובכל מקרה של סתירה בין עלון זה לבינם, יגברו תנאי הפוליסה. לחברה הזכות לעדכן את
התעריפים המופיעים בעלון לפי שיקול דעתה הבלעדי, בכל עת. האמור בעלון זה אינו תחליף לייעוץ המתחשב בצרכים המיוחדים של כל אדם.

אני רוצה להצטרף

ביטוח רכב
נדרש למלא את כל שדות הטופס