דלג לתוכן
ביטוח רכב

לנהוג בראש שקט

כל מה שצריך לדעת על ביטוח מקיף לרכב

לא חובה, אבל חשוב מאוד, ביטוח מקיף לפניך!

לא חובה, אבל חשוב מאוד, ביטוח מקיף לפניך!


חוץ מדירה, אין ספק שרכב הוא אחד הנכסים החשובים והיקרים שיש לאדם, ובוודאי גם אחד הפגיעים ביותר. הסכנה השכיחה ביותר בעת נהיגה ברכב היא כמובן תאונת דרכים, שעלולה לפגוע בנהג עצמו, בנוסעים ובהולכי רגל, וכמובן לגרום גם לנזק ממשי לרכב עצמו ולרכבים נוספים המעורבים בתאונה. מלבד תאונות דרכים, רכבים גם מועדים למעשי ונדליזם, פריצות, גניבות או חבלות, ועלולים להיפגע גם כתוצאה מאסון טבע או תאונות אחרות. בישראל קיימים כיום 3 ביטוחי רכב, שכל אחד מהם אחראי לכיסוי מסוים של נזקים בנפש או לרכוש, שעלולים להתרחש.

נזקי גוף ונפש: מה מכסה ביטוח חובה?

 

על פי חוקי מדינת ישראל, כל נהג חייב לרכוש ביטוח חובה לרכב, שנועד לכסות נזקי גוף בלבד שנגרמו לנהג הרכב, לנוסעים ולהולכי רגל שנפגעו בתאונה. במקרים אלו, ניתן להפעיל את ביטוח החובה, אולם יש לזכור כי מדובר בביטוח בסיסי וחלקי, שאינו מעניק כיסוי לכל הנזקים העלולים להיגרם לרכב, אלא רק לנזקים פיזיים. כאן נכנס לתמונה ביטוח מקיף.

נזק לרכב או לרכוש: מה מכסה ביטוח מקיף?

 

ביטוח מקיף אומנם אינו מחויב בחוק אך הוא חיוני וחשוב מאוד, וכשמו - נותן כיסוי מקיף במקרים שבהם נגרם נזק לרכב או לרכוש בעקבות מקרים של אסון טבע, שריפה, שיטפון, רעידות אדמה, הצפות וכו' . בנוסף, הביטוח מעניק כיסוי גם במקרים בהם נגרם נזק בעקבות מעשי השחתה, פריצה, גניבה, תאונה וכו'. חשוב גם לדעת שביטוח רכב מקיף מעניק כיסוי בשני מצבים גם יחד - במצב בו בעל הרכב אשם בנזק, וכן במצב בו גורם אחר הוביל לתאונה או לנזק.

למה חשוב כל כך לרכוש ביטוח מקיף לרכב?

 

רובם המכריע של הנהגים בישראל בוחרים לרכוש פוליסת ביטוח מקיף לרכב, ולא להסתפק בביטוח החובה בלבד, משום שביטוח זה מכיל סל כיסויים נרחב יותר. יתרון נוסף לביטוח מקיף לרכב הוא שלא פעם קיימת דרישה מהנהג להתקין מערכות מיגון מסוימות, דבר ההופך את הרכב לבטוח יותר מפני פריצות, גניבות ושאר נזקים עתידיים.

אני רוצה להצטרף

ביטוח רכב