אביזרים לאופניים חשמליים - כל ההמלצות לרוכב המתחיל 

רכיבה על אופניים חשמליים לא מסתכמת רק ברכישה, יש להצטייד בלא מעט אביזרים נוספים - חלקם הם בגדר חובה עפ"י דרישות החוק ולצורך שמירה על הבטיחות ועל תחזוקה שוטפת, וחלקם הם בגדר רשות ונועדו בעיקר לשדרוג חוויית הרכיבה והגדלת הנוחות. 

 

במאמר שלפניכם ריכזנו לכם את כל האביזרים החיוניים לאופניים חשמליים (וגם אלו שפחות), שיבטיחו בטיחות מקסימלית ונוחות מרבית.


אביזרי חובה
קסדה

החובה להשתמש בקסדה בעת רכיבה באופניים חשמליים חלה על רוכבים בגילאי 16-18, כשנכון להיום, מגיל 18 ומעלה חובת חבישת הקסדה חלה רק ברכיבה בדרכים לא עירוניות. יחד עם זאת, על מנת לשמור על זהירות מירבית, מומלץ לחבוש קסדה בכל גיל, גם אם הדבר אינו מחוייב בחוק. כך או כך, חשוב לרכוש קסדה עמידה ואיכותית, המתאימה במדויק למידת ראשו של הרוכב. על הקסדה להיות צמודה לראש גם כשמזיזים אותו לכיוונים שונים, וכן יש לוודא שקיים מרחק של אצבע מעל הגבות, מעל קו העורף ומעל האוזניים.
רוכבים היוצאים לטיולי שטח ארוכים יותר, צריכים להצטייד בקסדה בעלת שכבת הגנה כפולה המספקת גם הגנה לעורף, וכן בקסדה שתזרים אוורור מספק לפרק זמן ממושך. חשוב לזכור כי יש להחליף קסדה בכל 3-4 שנים מפני שהיא נשחקת עם הזמן ולא תוכל לספק הגנה אפקטיבית. כמובן, שקסדה פגומה, סדוקה או חבולה – יש להחליף באופן מיידי.

אביזרי בטיחות חיוניים
עפ"י תקנות החוק לרכיבה על אופניים חשמליים, חובה להצטייד בכמה אביזרי בטיחות חיוניים, שהיעדרם עלול לגרור קנסות ודוחות. בין אביזרי הבטיחות המחוייבים עפ"י חוק:
אייקון מחזיר אור אחורי
אייקון מחזירי אור צהובים שיונחו על הדוושות
אייקון פעמון (או צופר)
אייקון פנס קדמי בעל תאורה לבנה
אייקון פנס אחורי בעל תאורה אדומה

בנוסף, החוק מחייב כי על האופניים יוטבע סימון רשמי עם הכיתוב "אופניים עם מנוע עזר", וכן יצויינו שם הדגם והיצרן, כתובתו, ארץ הייצור, שם היבואן וכתובתו. את הסימון יש לתלות על שלדת הכלי במקום גלוי ובולט.לרכישת ביטוח אופניים חשמליים Online

בגדר רשות: מנעולים, מושבים וגאדג'טים חדשנייים
בשוק ניתן למצוא כיום שפע אביזרים חדשניים, התורמים לחוויית הרכיבה ולנוחות של הרוכב:

אייקון מושבים: בשוק קיימים כיום מגוון מושבים נוחים המותאמים לשימוש באופניים חשמליים - מושבי סיליקון ג'ל, מושבי עור, מושבי קפיצים, כיסא קדמי נשלף ועוד. לצד אלו אפשר למצוא בחנויות הייעודיות גם בולם זעזועים לכיסא, מוט כיסא עם מנגנון קיפול, כיסאות לתינוקות, ועוד.
אייקון סבלים: לאחסון נוח של חפצים שונים מציעות החנויות מגוון סבלים אחוריים, וכן סבל מיוחד לסוללה
אייקון מראות: מראות צד בצורות שונות - מרובעות או מלבניות ומראה המתלבשת על ידית הבלם
אייקון בקבוקי מים תרמיים ומחזיקי בקבוקים המתחברים בקלות לכידון האופניים ויבטיחו אספקת מים בהישג יד
אייקון מנעולים: בשוק תמצאו מגוון מנעולים להגנת האופניים מפני גניבות: ההמלצה היא לבחור במנעול בעובי של 12 מ"מ לפחות, וכן שיהיה בצורת U. בנוסף קיימים בשוק  מנעולי פרסה מחוסמים, מנעולי כבל ומנעולי שרשרת
אייקון מחזיקים ייעודיים לטלפון נייד ומערכת שמע ורמקולים מיוחדים לאופניים

וגם משאבות רגליות, מנשאי אופניים לרכב, צופרים חשמליים, אזעקה עם שלט, סוללות וחלפים לסוללות, נתיכים, כבלים או מטענים, חומר מעכב ומנטרל פנצ'רים, ערכות לתיקון פנצ'רים, פנס ראש המורכב על הקסדה, תרסיס לניקוי הבלמים ושימון השרשרת.

ביטוח אופניים חשמליים - להצטרפות Online >>

רכישת ביטוח אופניים חשמליים
קבלת הצעה
שם מלא
תעודת זהות
טלפון נייד
דוא"ל
*כל השדות הינם שדות חובה
 מגדל חברה לביטוח בע"מ
הודעת מערכת סגור חלון

הודעת מערכת

הודעת שגיאה סגור חלון
 
סגור חלון
אנא המתן.
טוען
סגור חלון