איך להתחיל לחסוך בצורה נכונה 

רובנו גדלנו על האמירה ש"חשוב לשים קצת כסף בצד". ברור לנו שכדאי ומומלץ לחסוך סכום כסף ליום בו נזדקק לו, אך לא תמיד אנו יודעים כיצד לעשות זאת.  

 

 

כמה כדאי להפקיד מידי חודש, למשך כמה זמן והאם זה בכלל נכון לחסוך כשחשבון הבנק שלנו ביתרת חובה?
לשירותכם, הכנו מדריך לחוסך המתחיל:

חשבו על מקורות המימון
גם אם אין לכם סכום קטן אותו אתם יכולים להקצות מההכנסה השוטפת שלכם, חשבו על מקורות אחרים.
הורים רבים מקצים את סכום קצבת הילדים שהם מקבלים מידי חודש מביטוח לאומי, כסכום לחיסכון המושקע מידי חודש. הורים אחרים מנצלים את דמי ההבראה שהם מקבלים, בונוס או פיצויים. לא צריך לבטל סכומים קטנים. גם 150-200 ₪ המושקעים מידי חודש בצורה חכמה, גדלים לחיסכון משמעותי בעתיד.

תכירו את מגדל גמל להשקעה – חוסכים ופודים את הכסף מתי שרוצים! >>

הגדירו מטרות
חשבו מהו יעודה של תכנית החיסכון, מהי מטרתה, מהו הסכום הסופי שתרצו לחסוך ומתי תהיו זקוקים לכסף. האם אתם חוסכים ללא מטרה מוגדרת ופשוט מעוניינים בכסף זמין בשעת הצורך או האם אתם מעוניינים לחסוך לטיול משפחתי לחו"ל בעוד 3 שנים? הגדרת היעדים תסייע  בקבלת החלטות על תכנית החיסכון המתאימה לכם.

מהו הסכום המומלץ לחיסכון בכל חודש?
גובה החיסכון החודשי הוא פונקציה של המטרה שלכם. אם תזדקקו לסכום כסף נכבד בעוד 3 שנים (בר מצווה?), אזי בשל טווח הזמן הקצר המוגדר לחיסכון, תרצו להפקיד סכום גבוה יותר מידי חודש. אם החיסכון מיועד לדירה עבור ילד הבר מצווה, תוכלו להשקיע סכום קטן יותר מידי חודש, למשך זמן ארוך יותר.
באתר מגדל תוכלו ליהנות מכלי המאפשר סימלוציה של סכום ההפקדה, משך ההפקדה והסכום הסופי אליו תהיו מעוניינים להגיע על מנת להגדיר מהו החיסכון המתאים לכם ביותר.

אפיקי חיסכון
אתם שמרנים? נועזים? אוהבים סיכון? יכולים להיפרד מהכסף ל-10 שנים או מעוניינים בכסף זמין ברגע שתזדקקו לו? יש לכם סכום חד פעמי להפקדה או שאתם מעוניינים להפקיד מידי חודש סכום כסף קטן וקבוע? לכל אחת מהשאלות הללו תשובה באפיק חיסכון אחר. תוכלו לבדוק את היתרונות והחסרונות, האובייקטיבים שלכם, בכל אחד מערוצי החיסכון – בנק (פק"מ), בית השקעות (קרן נאמנות) או חברת ביטוח (פוליסת חיסכון).

אתם במינוס. האם כדאי לכם לחסוך?
מההיבט הכלכלי, לא מומלץ לחסוך כאשר הריבית שאתם משלמים על המינוס בבנק גבוהה מהריבית שוודאי תקבלו מהחיסכון. בהיבט הרגשי, יש לכולנו צורך עז לדעת שיש לנו "רשת ביטחון" בדמות החיסכון שלנו בבנק, שתהיה שם לעזרתנו גם במקרה שהכסף הנזיל אוזל. אם אתם רגשיים, תוכלו להקטין את סכום החיסכון החודשי, על מנת שתוכלו לעמוד בו גם בתקופה לחוצה יותר מבחינה כספית.

הקדימו לחסוך
ככל שתתחילו לחסוך מגיל צעיר יותר, כך תגיעו לסכומים גבוהים יותר בעתיד. אף פעם אל תחשבו שמאוחר מידי להתחיל לחסוך כי הזמן המתאים ביותר הוא כאן ועכשיו!

מגדל גמל להשקעה – הדרך שלך לחסוך לעתיד >>

קבלת הצעה
שם מלא
תעודת זהות
טלפון נייד
דוא"ל
*כל השדות הינם שדות חובה
.
 מגדל חברה לביטוח בע"מ
.
האמור בסקירה זו מובא לידיעה כללית בלבד, ולא ישמש לקביעת החובות והזכויות עפ"י תנאי הפוליסות ו/או חברות הביטוח או ככלי לפרשנות;
אין בסקירה זו להוות הצעה, המלצה, יעוץ או חוות דעת לעשות פעולה או להמנע ממנה, והיא אינה מחליפה יעוץ ו/או שיווק מקצועי,
המותאם אישית לכל אדם. האמור כפוף לכיסויים הביטוחיים הנרכשים, ותנאי חברות הביטוח השונות.
הודעת מערכת סגור חלון

הודעת מערכת

הודעת שגיאה סגור חלון
 
סגור חלון
אנא המתן.
טוען
סגור חלון