שאלות ותשובות בנושא ביטוח חיים עם חיסכון 

תשובות לשאלות נפוצות אודות הפוליסה, החיסכון הפנסיוני והכיסוי הביטוחי 

ביטוח חיים עם חיסכון הוא פתרון מוביל לחיסכון פנסיוני. מאות אלפי מבוטחים - שכירים ועצמאים - בחרו בו, אלפים שוקלים רכישת פוליסה. הדילמות המשותפות עשויות לעזור לך בהתלבטות ובקבלת החלטה.

 
 
שאלה:
מה ההבדל בין ביטוח חיים מסוג ריסק לביטוח מנהלים?
תשובה:

ביטוח מנהלים הוא פוליסה למטרת חיסכון פנסיוני וזאת בשונה מפוליסת ביטוח חיים מסוג ריסק שהיא לביטוח בלבד. יחד עם זאת, ניתן לרכוש בביטוח מנהלים כיסוי לביטוח חיים ו/או לאובדן כושר העבודה ולתת מענה מקיף לסיכוני החיים שלנו.

שאלה:
כמה ביטוח חיים אני צריך?
תשובה:
התשובה לשאלה זו היא אישית. מטרת הביטוח היא לאפשר ליקרים לך לשמור על רמת חייהם. לכמה יזדקקו ולאיזו תקופה, רק אתה יכול לקבוע. תוכל להיעזר במחשבון.
שאלה:
בשביל מה אני צריך ביטוח חיים?
תשובה:
כדי לשמור על רמת החיים של המשפחה במקרה פטירה.
שאלה:
כמה אני צריך לשלם עבור ביטוח חיים?
תשובה:
המחיר נקבע בהתאם לסוג הביטוח שנרכש והיקפו, וכן הוא תלוי בנתונים אישיים (מעשן/לא מעשן, מין, עיסוק, מצב בריאותי בעת הכניסה לביטוח ועוד). עליך להחליט איזה כיסויים חשובים לך וכמה להוציא על כל אחד על פי התקציב שלך.
שאלה:
איך אני בוחר את הפוליסות שלי?
תשובה:
באפשרותך לפנות לסוכן הביטוח שלך שיסייע לך לבצע את הבחירה הטובה ביותר. לאיתור סוכן >>
שאלה:
אם יש ביטוח לאומי למה צריך גם ביטוח חיים?
תשובה:
ביטוח לאומי מפצה באופן שווה את כל הזכאים לכך ללא קשר לתרומתם לכלכלת ביתם. שיעורי הגמלאות מביטוח לאומי נמוכים יחסית ואינם מספקים מעטפת כלכלית רחבה. רצוי, איפוא, להשלים את החוסר באמצעות ביטוח פרטי.
שאלה:
איך מקבלים את הכסף מחברת הביטוח?
תשובה:
בקרות מקרה הביטוח המכוסה בפוליסה יש להגיש לחברת הביטוח תביעה בצירוף המסמכים הנדרשים על-ידי חברת הביטוח לבדיקת התביעה. אושרה התביעה על-ידי חברת הביטוח, עליה לשלם את הסכום שאושר במועדים הקבועים בפוליסה או בחוק, לפי העניין.
שאלה:
מתי כדאי להגדיל את הביטוח ומתי להקטין אותו?
תשובה:
ניתן לפנות לחברת הביטוח ולבקש לשנות את סכומי הביטוח בכל עת. הגדלת סכומי הביטוח מותנית בהגשת הוכחות על מצב בריאותך המעודכן ובהסכמתה של חברת הביטוח. רצוי לשקול שינויים בסכומי הביטוח כאשר חלים שינויים במצב המשפחתי, כגון: נישואין, לידת ילד וכו.
שאלה:
מה מבררים לפני שמחליטים על חיסכון פנסיוני?
תשובה:
איזה מוצר מבין מוצרי החיסכון הפנסיוני מתאים לך ? האם כדאי לך לבחור מוצר פנסיוני אחד או אולי לשלב בין מספר מוצרים (ביטוח מנהלים וקופת גמל, קרן פנסיה מקיפה ופוליסת ביטוח וכו') ? האם אתה זקוק לכיסוי ביטוחי ומה חלקו מתוך כלל החיסכון החודשי לפנסיה ? על שאלות אלו ורבות אחרות צריך לענות כדי לבצע את הבחירה הנכונה בחיסכון המשמעותי של חיינו.
שאלה:
מי מופקד על ניהול אפיקי החיסכון בהם כספי הפנסיה ?
תשובה:
כיום כל אפיקי החיסכון הפנסיוני מנוהלים באמצעות חברות ביטוח ובתי השקעות פרטיים.
שאלה:
מדוע חשוב שלכל אדם יהיה חיסכון פנסיוני?
תשובה:
חיסכון פנסיוני עושה את ההבדל בין גמלאי שחי לאחר פרישתו ברמת חיים לה היה רגיל, ובין אדם שתלוי בקצבאות מדינה כדי לשרוד. היום המדינה מחייבת כל עובד בישראל להחזיק בפנסיה כדי להבטיח את עתידו.
היות ובזכות התקדמות הרפואה מעריכים כי אנשים חיים תקופה של כשליש מחייהם לאחר שפרשו לפנסיה, חיוני שיהיה לאדם מקור הכנסה שישמש אותו במהלך תקופה ארוכה זו. שאם לא כן, יהיה תלוי בקצבאות המדינה העומדות על סכום קצבת הזקנה הבסיסית החודשית ליחיד היא 1,531 ש"ח ולזוג (הקצבה לזוג מורכבת מקצבה ליחיד וכן תוספת בעבור בת זוג) - 2,301 ש"ח. סכום קצבת הזקנה הבסיסית החודשית לבני 80 ומעלה, ליחיד - 1,617 ש"ח, ולזוג (הקצבה לזוג מורכבת  מקצבה ליחיד של בן 80 וכן תוספת בעד בן זוג) -  2,387 ש"ח  (נכון ל-1.1.2015)
אם שני בני הזוג, כל אחד בנפרד, עונים על תנאי הזכאות לקצבת זקנה, יקבל כל אחד מהם קצבה ליחיד.
בין אם מדובר על קרן פנסיה, קופת גמל או ביטוח מנהלים; ככל שחוסך מתחיל לחסוך בגיל צעיר (בין אם כשכיר או כעצמאי), כך הוא צובר סכום גבוה יותר לקראת הפרישה.
 
הדפס שלח לחבר צור קשר
 מגדל חברה לביטוח בע"מ
הודעת מערכת סגור חלון

הודעת מערכת

הודעת שגיאה סגור חלון
 
סגור חלון
אנא המתן.
טוען
סגור חלון